eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan: Ahmet Hoca'yla yapamadık işte

Erdoğan: Ahmet Hoca'yla yapamadık işte

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü köşe yazısında AK Parti'de başlayacak ikinci Erdoğan dönemiyle ilgili kulisleri aktardı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 01-05-2017 07:53 - Güncelleme: 01-05-2017 07:53

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, eski başbakanlardan Davutoğlu hakkında yabancı bir misafire söylediği ilginç sözlere yer verdi.

Erdoğan'ın 2 Mayıs'ta AK Parti"ye üye olmasıyla birlikte AK Parti'de ikinci Erdoğan döneminin başlayacağını belirten Selvi, yeni süreçte AK Parti'deki muhtemel gelişmeleri okurlarına böyle duyurdu:

"AHMET HOCA'YLA YAPAMADIK İŞTE"

"Anayasa referandumu sürecinde yabancı bir misafiri Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, “Şu anda ne yaptıramıyorsun ki, AK Parti’ye genel başkan olmak istiyorsun?” diye soruyor. Erdoğan, “Dışarıdan müdahale ile bir yere kadar oluyor. Ahmet Hoca’yla yapamadık işte. Binali Bey’le sorun yaşanmıyorsa, belediyeden bu yana benim yanımda olduğu için” karşılığını veriyor. Erdoğan’ın AK Parti’nin başına geçmesiyle birlikte 27 Ağustos 2014 tarihinde açılan parantez kapanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın partiye üyeliği nedeniyle düzenlenecek olan törende AK Parti Genel Merkezi’nde ilk grup konuşmasını yapacak. Erdoğan yarınki konuşmasında, 2019 seçimlerinin startını verecek.

KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ KONGREDEN SONRA

 Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti Genel Başkanı seçileceği 21 Mayıs’tan itibaren ise AK Parti ve hükümet açısından yeni bir dönem başlayacak.

1- AK Parti vitrini yenilenecek. AK Parti yönetiminden bazı isimler kabineye kaydırılacak, kabineden bazı isimler parti yönetimine getirilecek.

6-7 BAKAN DEĞİŞECEK

2- Kabine değişecek. 6-7 bakanı kapsayan bir değişikliğin olması bekleniyor.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hindistan gezisine çıkarken,  “Kabine değişikliği teklifi hükümetindir. Dolayısıyla hükümetin tasarruf alanına ben tabii ki cumhurbaşkanı olarak giremem. Şu anda gündemde böyle bir şey söz konusu değil. Ama ileride ne olur ne biter, onu da şu anda söylemek yanlış olur” dedi.

Belli ki kongreden önce değişiklik olmayacak.  Zaten AK Parti kulislerinde de  MKYK değişikliği ile kabine revizyonunun birbirine yakın zamanlarda gerçekleşeceği konuşuluyor.

TEŞKİLATLARDA YENİLEŞME VE DEĞİŞİM

‘2. Erdoğan’ döneminin başlamasıyla birlikte AK Parti’de önemli ölçüde bir ‘yenileşme ve değişim’ sürecinin başlaması bekleniyor. Referandum sonuçları ‘alarm zilleri’nin çalmasına neden oldu. Teşkilatlarda ve yerel yönetimlerde yeniden yapılanmaya gidilecek. ‘Yorulan, enerjisini kaybeden, sahada çalışmayan’ teşkilatlar ile referandumda partiyi aşağıya çeken, hizmet üretmeyen, yıpranmış yerel yönetimler değiştirilecek. AK Parti, 2019 seçimlerine hazırlanacak.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Erdoğan: Ahmet Hoca'yla yapamadık işte haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR19 YORUM
  • Misafir 02 Mayıs 2017 11:37 mhmt denilen terbiye yoksununa... Ahmet Davutoğlu değerli bir bilim adamı ve bu ülkeye hizmet etmiş bir başbakandır."Teres" dediğinden ancak sen olabilirsin! Ha fetocudur diyorsan ortaya koyar ve gereğini yaparsın,beklemezsin... Göçmen meselesine gelince... Suriyeli vatan haini genç bozuntularını benim ülkeme kabul eden,onların cirit atmasına göz yuman,bir kısmını da vatandaşlığa alacağını söyleyen,KPSS siz kadrolara yerleştirmeye hazırlanan kimdi dersin?

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro