eposta yazdır zoom+ zoom-

Demirtaş CHP'yi cemaat konusunda uyardı

Demirtaş CHP'yi cemaat konusunda uyardı

Demirtaş, CHP'ye seslenerek, " cemaatin kuyruğunda takılmışsın iktidara geleceğini zannediyorsun" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 09-03-2014 18:25 - Güncelleme: 28-10-2015 14:28

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Göle'de düzenlenen partisinin mitinginde konuştu. Hapan mevkiinde partililere seslenen Demirtaş, CHP'in tutarsız davrandığını söyledi.

Demirtaş, BDP dışında hiçbir partinin halkın menfaati için çalışmadığını ifade ederek "Bakın ana muhalefetin içine düştüğü kepazeliği görüyoruz. Yıllardır cemaat senin burnundan getiriyor. Şimdi cemaatin kuyruğunda takılmışsın iktidara geleceğini zannediyorsun. Böyle bir ucuzluk olur mu, böyle bir ilkesizlik olur mu. Sen bir sosyal demokrat parti olarak bunu yapabilir misin. Bunların hiçbirini kafasından eşitlik, demokrasi, özgürlük geçmez. Hiçbirinin ağzından barış sözcüğü çıkmaz. Adalet sözcüğü çıkmaz. Bunları kendilerin lügatlerinden sözlüklerinden çıkarıp atmışlar. Halk iktidarı demek nedir biliyor musunuz? Seçtiklerinize her gün hesap sorabilmek, her gün denetleyebilmektir. Her gün onun kapısından rahatlıkla içeriye girebilmektir. Şimdi kapınıza gelerek sizden oy istiyorlar. Eğer seçildiklerinde değişirlerse, eğer sizlere yüz çevirirlerse, size kapılarını kapatırsa bir gün onları indirin ve düşürün onları, çünkü onlar sizin başkanınız olamaz demektir" diye konuştu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Demirtaş CHP'yi cemaat konusunda uyardı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR17 YORUM
  • vatandas 11 Mart 2014 13:17 bdp dogu'da butun partilerin toplam oyundan daha fazla oy alacaktir.. ardahan, kars ve igdir bdp'nin kazanacagi iller olacaktir. mitinglerde bunu goruyoruz.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro