eposta yazdır zoom+ zoom-

Çok ucuza araba! Üstelik 4 kişilik fiyatı da...

Çok ucuza araba! Üstelik 4 kişilik fiyatı da...

Qute marka Hindistan arabası Türkiye'de satışa çıkıyor. Satış fiyatı hayli ucuz olan Bajaj Qute 15 bin liradan piyasaya girecek. Peki bu araba alınır mı?

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 16-11-2015 09:44 - Güncelleme: 16-11-2015 09:46

TÜRKİYE piyasasına 15 bin liralık yeni bir araba giriyor. Qute marka arabalar Türkiye'de hayli ucuz bir rakamdan satılacak. 4 kişilik olan Qute 70 kilometre hız yapabiliyor. Araç bir motosiklet ayarında yakıt harcıyor.

Türkiye’ye Kuralkan Holding tarafından getirilecek olan Qute 15 bin lira fiyat etiketiyle Hindistan’dan bile daha önce dünyada ilk kez Türkiye’de satışa sunuluyor.

Motosiklet olarak Türkiye’ye giriş yapacak aracın motorunun dışında otomobilden pek bir farkı bulunmuyor. Tek farkı yakıtı. Düşük bir beygir gücüne sahip olduğu için çok düşük yakıt sarfiyatı bulunuyor.

TÜRKİYE'YE ÇARŞAMBA GÜNÜ GELİYOR

Türkiye’nin ardından dünyanın 16 ülkesinde satışa sunulacak aracın lansmanı çarşamba günü Hintli Bajaj’in ve Kuralkan Holding’in üst düzey yöneticilerinin katılımıyla İstanbul’da gerçekleşecek.

4 kişilik bu araç Avrupa 4 tekerlekli motosiklet yönetmeliğine uygun ilk Hint malı araç. Bajaj Qute ekonomik, kolay erişilebilir şehir içi veya köy/kasaba/ilçe hayatı için yeni bir mobilite çözümü niteliğinde sıra dışı bir girişim olarak kabul ediliyor.

70 KİLOMETRE HIZ YAPIYOR

Avrupa Quadricycle standartlarına uyumlu ve hızı saatte 70 kilometre ile sınırlı araçta 13 beygir gücünde 217 cc’lik su soğutmalı motosiklet motoru bulunuyor.

Bajaj bu ürünü triportörlerin evrimi olarak görürken, ucuz taşıtların da güvenli olabileceğini kanıtlamayı amaçlıyor. Quadricycle tipi araçlar Afrika ve Güney Asya ülkelerinde toplu taşıma için de sıkça kullanılıyor. Kullanmak için ise motosiklet ehliyeti gerekmiyor yani otomobil ehliyeti tamamen yeterli.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Çok ucuza araba! Üstelik 4 kişilik fiyatı da... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR7 YORUM
  • Misafir 01 Kasım 2018 10:28 Fıyat nedır pekı öğrene bılırmıyım

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro