BIST 1.471
DOLAR 7,42
EURO 8,97
ALTIN 412,30
HABER /  MEDYA

Kemal Gülen'den STV yayını kesilmeden önce bomba sözler

Samanyolu TV'nin TÜRKSAT'tan çıkarılmasından dakikalar önce televizyonda yorum yapan Kemal Gülen, kanalı alime benzeterek ilginç açıklamalar yaptı.

Abone ol

Fethullah Gülen'in yeğeni Kemal Gülen, "Dünyada herkes ölse bir kenara, o alim ölse bir kenara. Bugün bu yayın grubu, böyle bir ilmi temsil ediyor" dedi.

TÜRKSAT ile 2014 yılına kadar anlaşması bulunan Samanyolu grubuna ait Samanyolu TV, Samanyolu Haber TV, Mehtap TV, Yumurcak TV ve Dünya TV'nin de aralarında bulunduğu 13 televizyon ve radyo kanalının yayını kesildi.

DÜNYANIN ÖLMESİ BİR KENARA ONUN ÖLMESİ BİR KENARA

Yayın kesilmeden önce Samanyolu TV'de kanalın TÜRKSAT'tan çıkarılmasıyla ilgili yorum yapan Kemal Gülen'in açıklamaları sosyal medyayı salladı. Gülen'in açıklamaları şöyle:

"Bir insan öldürülür, ölebilir. Allah yolunda da ölebilir, herhangi bir vesileyle de ölebilir. O bir aileyi ilgilendirir, keder verir. Fakat bugün yapılmak istenen, alimin ölümü, alemin ölümü der. Bilge insanın Allah ile kullar arasında o ilmi rabıtayı kuran ve bütün kainatı Allah adına okuyan o insanın ölümü bütün bir alemin ölümüdür. Dünyada herkes ölse bir kenara, o alim ölse bir kenara. Bugün bu yayın grubu, böyle bir ilmi temsil ediyor.

AZICIK VİCDANINIZ VARSA...

Buranın karartılması, sadece bir ailenin karartılması, şu kadar insanın işsiz kalması değil. Vallahi değil. Buranın karartılması başka bir şey. Türkiye'nin muhtemel bahar geleceğinin geciktirilmesi. Dünyanın muhtemel adalet ve barış içinde yaşayabilme ihtimalinin geciktirilmesi demek. Doğruların gizlenmesi demek. İnsanların doğrulardan, ahlaktan bihaber kalması demek. Şiddetle beyinlerinin yıkanması demek, ahlaksızlıkla beyinlerinin yıkanması demek. TÜRKSAT'taki değerli yöneticiler, azıcık vicdanınız varsa, buradaki insanları tedirgin etmeyin."

Oktay Usta olarak bilinen aşçı Oktay Aymelek ağladı.

ÖNCEKİ HABERLER
Fethiye'de korkunç kaza
Kısmetse Olur yeni yarışmacılar - Kim elendi?
Başbakan Davutoğlu Merkel ile görüştü
Paris'te ölenlerin sayısı 132'ye çıktı!
Erdoğan'dan G20'de gülümseten sohbet!
MHP il başkanlarından Bahçeli'ye destek
Fransız uçakları IŞİD'e bomba yağdırıyor
G20'de kadınlardan ortak bildiri
TÜYAP'a 558 bin ziyaretçi
Konut fiyatlarının tavan yaptığı il!
Yorumlar 74 yorum