SON DAKİKA

eposta yazdır zoom+ zoom-

CHP'li Kaftancıoğlu'nun twiti muhalifleri ayağa kaldırdı

CHP'li Kaftancıoğlu'nun twiti muhalifleri ayağa kaldırdı

Olağünüstü kurultaya imza verme sürecinde tarafların karşılıklı hamleleri sürüyor. CHP il başkanlarının yarın Ankara'da ortak basın açıklama yapacak olmasına muhalif kanadın tepkisi gecikmedi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 25-07-2018 16:03 - Güncelleme: 25-07-2018 16:03

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, yarın partisinin il başkanlarıyla, yaşanan sürece dair ortak basın açıklaması yapacaklarını söyledi. İmza toplayanların sözcülüğü görevinde bulunan CHP PM Üyesi Gaye Usluer, il başkanlarının ortak açıklama için Ankara'ya çağrılmasının partiyi böleceğini iddia etti.

Kaftancıoğlu, AA muhabirine, basın açıklamasının yarın saat 11.00'de Ankara İl Başkanlığında gerçekleştirileceğini duyurdu. 

Bunun, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na bir destek açıklaması olup olmayacağına ilişkin Kaftancıoğlu, "Biz yarın il başkanları olarak ne yazık ki kamuoyunda bu kadar nahoş bir şekilde, algılar üzerinden yürütülen sürece dair açıklama yapacağız." dedi. 

Detayları il başkanları olarak bir araya geldiklerinde açıklayacaklarını belirten Kaftancıoğlu, "Toplantımız, yaşanan sürece dair, süreçte il başkanları olarak kamuoyuna ve parti örgütlerine sorumluluğumuz gereği bir bilgilendirme olacak." ifadesini kullandı.  

Canan Kaftancıoğlu, toplantıya tüm il başkanlarının katılıp katılmayacağı yönündeki soruya da, "Bana sayı gelmedi ancak il başkanlarımızın tamamı davetlidir. Kimlerin katılıp katılmayacağını yarın hep birlikte göreceğiz." yanıtını verdi.  

Kurultay isteyenlerden tepki gecikmedi
Basın toplantısı yeri ve saatini Twitter üzerinden de duyuran Canan Kaftancıoğlu'na olağanüstü kurultay için imza toplayan muhalif kanadın tepkisi ise gecikmedi. 

İmza toplayanların sözcülüğü görevinde bulunan CHP PM Üyesi Gaye Usluer, olağanüstü kurultay talebinin, tabanın ve örgütlerin sesi olduğunu bildirdi.

Usluer, "Bu süreci 'savaş' olarak tanımlamak, il başkanlarını 'demokrasi' adına Ankara'ya basın toplantısına davet etmek demokratik bir süreci engelleme girişimidir. Birleştirmez, böler." değerlendirmesinde bulundu. 

PAYLAŞ tw fb
Kaynak : AA

YORUM YAZIN CHP'li Kaftancıoğlu'nun twiti muhalifleri ayağa kaldırdı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR12 YORUM
  • neyin devrimcisi satıcı. 26 Temmuz 2018 11:35 Kemal cananı oraya fitne fucur için getirdi işi o. Oda hakkını veriyor.GÖREVİ. Onun Dahada ne görevleri var beklemde kemalin kuklası.

    CEVAP YAZ 0 6

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro