eposta yazdır zoom+ zoom-

CHP'den Yılmaz Öztürk'e ilk yanıt geldi

CHP'den Yılmaz Öztürk'e ilk yanıt geldi

CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'ın CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yönelik zehir zemberek açıklamaları partiyi karıştırdı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, "Ezana ve CHP'ye haksızlık eden bu insanları saygıya ve haksızlıktan vazgeçmeye davet ediyorum." dedi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 09-11-2018 14:15 - Güncelleme: 09-11-2018 14:15

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, tüm illerden gelen CHP Spor Kurulu üyeleriyle Anıtkabir'i ziyaret etti. Ziyaret sonrası kurul üyeleri parti genel merkezinde aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi.  Kurulun başkanlığını da yürüten Yıldırım Kaya, basın toplantısı düzenleyerek, çalışmaları hakkında bilgi verdi. 

Partideki Türkçe ezan tartışması
Yıldırım Kaya, daha sonra basın mensuplarının, sorularını yanıtladı. Türkçe ezan konusundaki sözlerinin ardından disiplin kuruluna sevk edilen Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'ın, bugün yaptığı "Defolup gideceksiniz, istifa etmiyorum kardeşim, ne yapıyorsan yap. Sıkıyorsa, hadi bakalım at beni buradan, rezil ol, kepaze ol" şeklindeki açıklamaları ve kullandığı üslubun sorulması üzerine Kaya, şunları söyledi:

Öztürk Yılmaz çok sert konuştu 'Rezil kepaze ol'

"EZANA VE CHP'YE HAKSIZLIK"
Toplumun vicdanını yaralamış bir açıklama nedeniyle disiplin kuruluna sevk edilmiş bu arkadaşımız şunu bilecek; Bu ülkenin değerleri var. İnanç değeri, bayrak değeri, cumhuriyet değerleri, Atatürk değeri var. Nasıl ki Atatürk'e, cumhuriyete söz söylenmesine karşıysak, dinimizin, ibadetimizin bir simgesi olan ezanın Arapça okunmasına da CHP karşı olmadı, olmayacak. CHP'yi bu alanlarda tartıştırmak isteyen zihniyetler birilerini kullanabilir, birileri bunun maşası olabilir ama Türk halkının şunu bilmesi lazım; CHP, ezanın Türkçe okutulmasına değil, Arapça okutulmasına tam kadro oy kullanarak karar vermiş bir partidir. Asla böyle bir tartışma yoktur. Böyle bir tartışmayı toplumun gündemine getirmek sade CHP'ye haksızlık değil, bir bütün olarak ezana haksızlıktır. Ezana ve CHP'ye haksızlık eden bu insanları saygıya ve haksızlıktan vazgeçmeye davet ediyorum."  

Yılmaz'ın üslubunu tartışmaya bile değer bulmadığını belirten Kaya, şunları kaydetti:

"Bugün ezanın Türkçe okutulması diye bir tartışmayı CHP Milletvekili sıfatıyla yapmaya kalkmak, aslında üslubunun en berbat noktası burasıdır. Bu en tehlikeli duruştur, bu tehlikeli duruşun arkasında kimler varsa önümüzdeki günlerde açığa çıkacaktır. Bu durduk yere söylenmiş bir söz değildir. Ama ne yaparlarsa yapsınlar, hangi çabayı gösterirlerse göstersinler CHP, 31 Mart'ta haramilerin saltanatını yıkarak, yerelde iktidara gelecektir. Bunu hiç kimsenin engellemeye gücü yetmeyecektir." 

PAYLAŞ tw fb
Kaynak : AA

YORUM YAZIN CHP'den Yılmaz Öztürk'e ilk yanıt geldi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR11 YORUM
  • Ülkücü 09 Kasım 2018 19:38 Ben CHP den nefret eden bir vatandaştan bile bu şekilde hakarete varan bir söylem duymadım.

    CEVAP YAZ 0 14

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro