BIST 1.144
DOLAR 8,08
EURO 9,55
ALTIN 494,73
HABER /  GÜNCEL

Diriliş Ertuğrul oyuncusu Engin Altan Düzyatan ifade vermeye gitti

Onlarca ünlünün sosyal medya hesaplarını ele geçirerek şantaj yapan sanıkların yargılanmasına bugün devam edildi. Biri tutuklu 18 sanığın yargılandığı davada bugün Engin Altan Düzyatan mahkemeye giderek ifade verdi.

Abone ol

Sezen Aksu ve Erdal Özyağcılar gibi tanınmış isimlerin de aralarında bulunduğu 57 kişiye, sosyal medya hesaplarını ele geçirerek şantaj yaptıkları iddia edilen 1'i tutuklu 18 sanığın yargılandığı davada, oyuncu Engin Altan Düzyatan, eşinin sosyal medya hesabıyla ilgili tanık olarak ifade verdi.

Duruşmada, tanık olarak dinlenilmesi için geçen celse hakkında zorla getirme kararı çıkarılan oyuncu Engin Altan Düzyatan'ın ifadesi alındı. Düzyatan, kendisinin değil, eşi Neslişah Alkoçlar Düzyatan'ın Instagram hesabının, bir mail gelmesiyle çalındığını söyledi.

'PARA TALEBİ OLMADI'
Yalnızca hesabı geri alabilmek için bir telefon görüşmesi yaptığını belirten Düzyatan, "Bu telefon görüşmesini sanıklardan herhangi biriyle yapmadım. Bunu 'Aldık, çaldık' diyen biriyle değil, teknolojiden anlayan kişilerle görüştüm. Bana davanın müştekilerinden Fatih Gönenç adlı kişinin numarasını verdiler. Onunla görüşmeler yaptım. Sonrasında yoğun çalıştığım için çok işin içinde değildim. Hesabın geri alındığını biliyorum. Hesabın geri verilmesi için para talebi olmadı. Para talebi olan kimseyle görüşmedim." dedi.

HAKİM SORDU 'HATIRLAMIYORUM' DEDİ
Direkt olarak kendisinin telefonuna bir şey gönderilmediğini anlatan Düzyatan, "Bir fotoğraf muhabbeti hatırlıyorum. ATM önüne çekilmiş flu bir fotoğraftı. Fotoğraftaki kişinin kim olduğunu bilmiyorum." dedi.

Hakim, sanıklardan Veysel Demir ve Gökyar Şen'i ayağa kaldırarak, fotoğraftakinin bu sanıklardan biri olup olmadığını sorduğu Düzyatan, kişiyi hatırlamadığını söyledi.Tanık Engin Altan Düzyatan, ifadesinin alınmasının ardından adliyeden ayrıldı.

ŞİKAYETLERİNDE VAZGEÇMİŞLERDİ
Bir önceki duruşmada, şikayetçi Ayşe Neslişah Düzyatan'ın avukatı, dosyaya dilekçe sunup şikayetinden vazgeçtiğini bildirmiş, ayrıca Engin Altan Düzyatan'ın da tanık olarak ifadesine başvurulmasından vazgeçilmesini talep etmişti. Mahkeme, usulüne uygun tebliğe rağmen duruşmaya katılmayan tanık Engin Altan Düzyatan hakkında zorla getirme emri çıkarılmasına karar vermişti.

ÖNCEKİ HABERLER
Canan Karatay ekmeğe savaş açtı! "Morfin etkisi yapıyor"
Doktora saldırıya 5 taksitte 500 TL ceza!
Atatürk ile ilgili şiirler 4 kıtalık kısa 10 Kasım şiirleri
Göksel Gümüşdağ Abdullah Avcı transferi hakkında konuştu!
WhatsApp iOS için yeni bir dönem başladı
Sorgu Sual programı sunucuları kimdir Şevval Şahin'i şıkıştırdılar
Yorumlar 1 yorum