eposta yazdır zoom+ zoom-

Çavuşoğlu'ndan küskün ülkücülere: 'Nefsine yenilme'

Çavuşoğlu'ndan küskün ülkücülere: 'Nefsine yenilme'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, MHP lideri Bahçeli'ye küskün ülkücüleri 'evet' oyu vermeye çağırdı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 15-04-2017 14:27 - Güncelleme: 15-04-2017 15:12

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, referandumda "hayır" oyu verecek ülkücülere seslenerek, "Rahmetli Alparslan Türkeş'in, Muhsin Yazıcıoğlu'nun kemiklerini sızlatma. Sen dağdaki hainlerle yurt içinde ve yurt dışındaki düşmanlarla aynı safta olmazsın, milliyetçi nefsine yenilmez." dedi.

Antalya'da temaslarını sürdüren Çavuşoğlu, Gazipaşa ilçesindeki Toptancı Halinde çiftçilerle bir araya geldi. Referandumda vatandaşları eve oyu vermeye davet eden Çavuşoğlu, MHP'deki iç çekişmelere değindi.

TÜRKİYE'NİN MESELESİ

Ülkücülere de çağrıda bulunan Çavuşoğlu, "Bakıyorum bazı ülkücü kardeşlerimiz Devlet Bahçeli'ye küsmüş. 'Hayır' diyeceğim diyor. Niye? Kongrede partiyi ele geçirememiş. Kardeşim bu parti içi mesele mi? Parti içi meseleyi her zaman görürsünüz, sizin işiniz." dedi.

Çavuşoğlu, yeni anayasanın Devlet Bahçeli'nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Mevlüt Çavuşoğlu'nun değil, Türkiye'nin meselesi, millet, bayrak meselesi olduğunu ifade etti.

"NEFSİNE YENİLME"

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, konuşmasını şunları kaydetti:

"Nefsine yenilme, sen milliyetçisin, ülkücüsün. Nefsine yenilerek dağdaki hainlerle aynı safta olma, sen milliyetçisin. Başkanlık sistemini geçmişte en çok kim savundu? Rahmetli Alparslan Türkeş kitabını yazdı. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu, Özal, Erbakan, Demirel... Rahmetli Alparslan Türkeş'in, Muhsin Yazıcıoğlu'nun kemiklerini sızlatma.

"DÜŞMANLARLA AYNI SAFTA OLAMAZSIN"

Sen dağdaki hainlerle yurt içinde ve yurt dışındaki düşmanlarla aynı safta olmazsın, milliyetçi nefsine yenilmez. Biz biliyoruz onların milletini sevdiğini, milliyetçi olduğunu, devletini sevdiğini. Ülkücü olduğunu biliyoruz, o yüzden bunu söylüyoruz. İşte izleyin videoları, dağdaki hainler ne diyor, kadını, erkeği? Nasıl oluyor da o hainlerle aynı safta olacaksınız? Nasıl yediririz kendimize, olmaz. Bunu biz ülkücü kardeşlerimizle MHP ile iki parti birlikte hazırladık. O yüzden sıkıntı yok ama bazılarında görüyorum. Bazıları FETÖ'nün etkisinde kalmış üst düzey. İşte etrafındaki avukatıydı, oydu buydu ama tabandaki kardeşlerimize öyle bir şey diyemez, üst düzeyde söylüyoruz."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Çavuşoğlu'ndan küskün ülkücülere: 'Nefsine yenilme' haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • Turgut Şentürk 16 Nisan 2017 00:34 Ben ülkücüyüm diyen bir kişi pkk ve diğer terör örgütleriyle birlikte, Türk ve İslam düşmanı Avrupanın hayır dediğine EVET der. Aksini düşünmek bile ülkücülere hakarettir.

    CEVAP YAZ 0 15

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro