HABER /  POLİTİKA

Erdoğan: Ey benim Saadet Partili kardeşlerim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, referanduma saatler kala Ümraniye'de halka seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, referandumda evet oyu verecekleri denize dökmekle tehdit eden CHP'li Hüsnü Bozkurt'u ziyaret eden Saadet Partili hanımları tepki gösterdi.

Erdoğan, "Ey benim Saadet Partili kardeşlerim, siz bu hale düşecek miydiniz? Görüyorsunuz nerelerden nerelere... Temenni ederim ki bugün onlar için ayrı bir muhasebe günü olur. " dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, referandum turuna çıktığı İstanbul'un Ümraniye ilçesinde halkla buluştu. İşte Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkarn satır başları:

ÜMRANİYE HATIRASI

"Bir Ümraniye hatırası anlatıyorum. Burada çöplük patladı. 39 vatandaşımız hayatını kaybetti. Zira CHP belediyesinin olduğu yerde bu kirli zihniyet vardı. Başarısız zihniyet vardı. Bu patlamanın olduğu alanda şimdi spor tesisleri var.

Artık adı 15 Temmuz Şehitler Meydanı olan Ümraniye altındaki otoparkı ile güzel bir eser olacak. Metro hattının da devreye girmesiyle de ilçemizin cazibesi daha da artacak. Bilir misin bu metro hatlarına büyükşehir belediyesinde CHP'nin meclis üyeleri bugün olduğu gibi hayır demişlerdi.

ÜMRANİYE'DE 2B SORUNU ÇÖZÜLDÜ İMARI YIL SONUNDA BİTİYOR

Uluslararası Finas Merkezi'ne ev sahipliği yapan Ümraniye eski günlerini geride bırakarak yeni bir geleceğe hızla ilerliyor. 2B kapsamındaki bölgelerin tapu meselesi de çözüldü. Şimdi imar planları yapılıyor. İnşallah bu sene bitiyor. Artık vatandaşlarımız arsalarına evlerini yapabilecekler.

DAHA MİLLETİMİZE EDİLECEK ÇOK HİZMETLERİMİZ VAR

Hamdolsun çok yollar aştık, çok daha yollar aşacağız. Bizim daha çok çarkları döndürülecek, ocakları ateşlenecek, bacası tüttürülecek fabrikalarımız var. Bizim daha tabelası asılacak, kepengi açılacak, tezgahları kurulacak çok dükkanımız var. Bizim işlenecek çok toprağımız var. Ekilecek çok bahçemiz var, dikilecek çok ağacımız var. Bizim daha kileri doldurulacak çok garibimiz, çok gurebamız, başı okşanacak çok yetimimiz var. Velhasıl bizim daha milletimize edilecek çok hizmetimiz var.

CHP'Lİ OLDUKLARI ORTAYA ÇIKTI

Muhalefet nerede? Muhalefet meydanlarda yok, onlar kahvelerde. Hele hele bir de maskeli teröristlerini kahvelere gönderiyorlar, arkadan kendileri gidiyorlar. Okmeydanı'nda, benim eski semtimde yaptılar. Sağ olsun İstanbul Emniyeti bunları yakaladı. Üç tanesi yakalanmıştı, dördüncü ne oldu bilmiyorum, teröristler. Meğerse daha sonra bir tanesi bunların Cumhuriyet Halk Partisinin mensubu olduğu ortaya çıkıyor. Bunlar iç içe ya, bunlar iç içe çalışıyor.

EY SAADET PARTİLİLER BU HALE DÜŞECEK MİYDİNİZ?

Bu adamı, bu milletin evlatlarını denize dökeceğini söyleyen adamı, ne yazık ki Saadet Partisi'ne mensup kadınlar gidip ziyaret ediyor. Ey benim Saadet Partili kardeşlerim, siz bu hale düşecek miydiniz? Görüyorsunuz nerelerden nerelere... Temenni ederim ki bugün onlar için ayrı bir muhasebe günü olur. Bu muhasebe neticesinde yarınla ilgili kararlarını ona göre gözden geçirirler.

2019'A ÇIKACAĞIMIZIN GARANTİSİ VAR MI?

Ülkeye hizmet edenlerin ayaklarına, geçmişte olduğu gibi prangalar vurulmasın diye yönetim sistemi değişikliğini istiyoruz. Bu sistemi, şahsımız için getirmeye çalışmıyoruz. Bizim 16 Nisan'a çıkacağımızın garantisi var mı? 2019'a çıkacağımızın garantisi var mı?

ÖNCEKİ HABERLER
Başbakan Yıldırım: Şimdi bazıları diyor ki...
Kılıçdaroğlu'ndan kadınlara referandum çağrısı
Mardin'de PKK'ya ağır darbe Bahoz Erdal'ın koruması...
Saatler kala YSK'dan kritik açıklama oy kullanmaya gidecekler dikkat!
PKK adına haraç topladığı iddia edilen DBP'li hakkında karar
22 Kasım cuma hutbesi konusu ne Diyanet sayfası
Yorumlar 1 yorum