eposta yazdır zoom+ zoom-

Baluken'den Çelik'e jet yanıt!

Baluken'den Çelik'e jet yanıt!

BDP Genel Başkan Yardımcısı İdris Baluken, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'e bir basın açıklamasıyl yanıt verdi

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-12-2013 15:33 - Güncelleme: 26-10-2015 23:28

Baluken'in basın açıklaması şöyle:

AKP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Hüseyin Çelik, medyaya yansıyan açıklamalarında 2009 yerel seçimlerinde BDP’nin Van Belediyesi’ni “tehditle”, “baskıyla” kazandığını ileri sürerek, partimize yönelik haksız ve mesnetsiz suçlamalarda bulunmuştur.

AKP ZİHNİYETİ BU BAŞARIYI HAZMEDEMEMİŞ 

Öncelikle şunu ifade etmemiz gerekirki; Demokratik Toplum Partisi, 2009’da Van Belediyesi’ni halkın ortaya koymuş olduğu büyük bir irade ve destekle kazanmıştır. DTP, 2009 yerel seçimlerinde Kürdistan’ın yanısıra batı illeri de dahil olmak üzere 100 dolayında belediyeyi kazanarak, yerel yönetimlerdeki başarısını ve gücünü ortaya koymuştur.

AKP zihniyeti bu başarıyı hazmedememiş olacak ki; 14 Nisan 2009’da tarihin en büyük siyasi soykırım operasyonları başlatılarak, belediye başkanı, meclis üyesi, il genel meclisi üyesi, parti yönetici ve üyesi dahil bugüne değin on bine yakın siyasetçi tutuklanmıştır.

KAPATILAN PARTİ Mİ HALKA BASKI YAPMIŞTIR 

Bu operasyonların bir parçası olarak ardından Demokratik Toplum Partisi 2009’da kapatılmış, aralarında milletvekillerinin de bulunduğu 35 siyasetçiye siyaset yasağı getirilmiştir.
BDP’ye “tehditle seçim kazanıyor” suçlamasını yönelten Sayın Çelik’in önce buna cevap vermesi gerekir: Binlerce yöneticisi ve üyesi tutuklanan ardından da kapatılan bir parti mi halka baskı yapmıştır? Yoksa DTP’nin kendisi mi her türlü baskıya, zulme, hukuk dışı uygulamaya maruz kalmıştır?

KENDİSİ BASKILAR YÜZÜNDEN Mİ ADAY OLDU? 

Sayın Çelik’in yanıtlaması gereken bir diğer soru da şudur: 2011 seçimlerinde kendisi acaba baskı ve tehdit yüzünden mi Antep’ten aday olmuştur? Yoksa partisinin politikalarının iflası nedeniyle kaybedeceğini anladığı için mi Van’dan aday olmayı göze alamamıştır?

Bütün dünya alem de bilmektedir ki; asıl tehdit ve baskı BDP’ye ve seçmenine karşı yapılmaktadır. Van ve ilçe belediye başkanlarımız, partimizin il başkanı bu hükümetin sürdürdüğü baskı politikasının sonucu olarak tutuklanmış, uzun süre cezaevinde tutulmuştur. Halkın seçilmiş iradesi olan Van Milletvekilimiz Sayın Kemal Aktaş ve diğer milletvekillerimiz bu gün halen tutukludurlar.

Tutuklama operasyonlarından yeşil kartların iptaline varıncaya kadar her türlü baskı yöntemini uygulayanların partimizi suçlaması kendi gerçek yüzlerini gizleme amaçlıdır.

SEÇİM ÖNCESİ 3 İNSANIMIZI KİM KATLETTİ? 

Silah baskısından sözeden Sayın Çelik’e ve onun gibi düşünenlere soruyoruz: Seçimler öncesinde Yüksekova’da üç insanımızı kim katletti? Silahı kim kullanıyor? Bu insanlarımız bu devletin güvenlik güçleri tarafından katledilmedi mi? Bunlara da cevap vermeleri gerekir.

Sayın Çelik, aynı zamanda Van’da 45 bin kişinin baskı nedeniyle sandığa gitmediğini ileri sürerek, Van halkını aşağılamıştır, hakaret etmiştir. Van halkı cesur bir halktır. Halka hakaret etmek de hiç kimsenin haddine değildir.

HALKIMIZ BOYUN EĞMEYECEK 

Önceki seçimlerde de olduğu gibi halkımız Van başta olmak üzere her yerde kendisine karşı uygulanan her türlü baskıya, zulme, tehdide rağmen asla geri adım atmayacak, boyun eğmeyecek, iradesini ortaya koyacak ve BDP’nin etrafında kenetlenmeye, onurlu mücedelesini sürdürmeye devam edecektir. Halkımız kendisinin iradesini hiçe sayanlara bu seçimlerde en güzel yanıtı verecektir.

 

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Baluken'den Çelik'e jet yanıt! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • ardilamed 13 Aralık 2013 17:55 akli selim düsünebilen biri gerceklere cok rahat ulasabilir.bdp en az oyu kirsal kesimden,yani köy-mezra gibi mahrumiyet bölgelerinden aliyor.en oy aldigi yerler ise metropolller,büyük sehirler...simdi size soruyorum;kirsal bölgelerde kimsenin gidip gelmedigi daglarda yasayan köylüleri tehdit Edip hangi partiye oy vermeleri gerektigini söylemekmi cok mantikli yoksa büyük sehirlerde?mademki köy yerlerinde insanlari tehdit etmek daha kolay ve mantikli niye bdp köylerden daha fazla oy alamiyor.onlarca yildan beridir hep ayni yalan,hep ayni iftira.yurtsever kürt halki hickimseden Korkmaz,kürt halki kime oy verip kimin izinden gidecegini kendisi cok iyi Bilir.burda bu tarz söylemlerde bulunanlar aslinda kendi ezikliklerini kendi korkakliklarini itiraf ediyorlar.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
İdris Baluken
İDRİS BALUKEN KİMDİR?

İdris Baluken, 2 Temmuz 1976'da Bingöl'de doğdu. Babasının adı Mehmet Sait, annesinin adı Hacere'dir. Tıp Doktoru; Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Heybeliada Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğiti

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro