eposta yazdır zoom+ zoom-

Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur istifa etti mi

Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur istifa etti mi

BALIKESİR Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'dan son dakika açıklamalar geldi. Erdoğan'ın istifasını istediği öne sürülen Başkan Uğur, böyle bir şeyin olmadığını söyledi. Ahmet Edip Uğur: ''Görevimin başındayım, istifa yok'' dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 06-10-2017 09:36 - Güncelleme: 06-10-2017 10:07

İBB ve Düzce belediye başkanlarının istifalarının ardından AK Partili belediyelerde yeni istifalar bekleniyor. İddiaya göre Balıkesir Belediye Başkaın Ahmet Edip Uğur da Cumhurbaşkanı ile görüştü ve Erdoğan onun istifasını istedi. Peki bu iddia doğru mu? Ahmet Edip Uğur istifa mı ediyor?

Balıkesir Belediye Başkaın Ahmet Edip Uğur'dan bugün konuylla ilgili açıklama geldi. Başkan Uğur ''Cumhurbaşkanı'yla görüşmem olmadı. Görevimin başındayım, istifa yok'' dedi.

TWITTER HESABINDAKİ DEĞİŞİKLİK
Ahmet Edip Uğur'un resmi twitter hesabındaki değişiklik istifa söylentilerini kuvvetlendirmişti. Ahmet Edip Uğur hesabında yer alan "Balıkesir Belediye Başkanı' yazısını kaldırmıştı.

BEN İSTİFA ETMİYORUM SİZ ALIN
Ahmet Edip Uğur haftabaşında yaptığı açıklama ise "Ben istifa etmiyorum, siz görevden alın. Görevden alırsanız partiden istifa eder, yoluma bağımsız belediye başkanı olarak devam ederim" dediği yönündeki iddialara şu yanıtı vermişti;

-"Tamamen masa başında uydurulmuş bir kurgudan ibarettir. Söz konusu haberleri yayınlayarak bir itibar suikastına imza atmaya çalışanlar hakkında yargı yoluna başvurduğumuzun ayrıca bilinmesini isterim. 17 yıldan bu yana AK Parti'mizin bütün kademelerinde görev yapan bir nefer olarak olarak, Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde başlattığımız kutlu yolculuğumuza ilk günkü aşk ve şevk ile devam ettiğimizi milletimize saygı ile duyuruyorum."

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?
Dün İran dönüşü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan uçakta istifa olayıyla ilgili bomba açıklamalar yapmıştı. Erdoğan'ın sözlerinin hedefindeki ismin Melih Gökçek olduğu söylenmiş ve dün gece de Gökçek Beştepe'ye gidince hareketli saatler yaşanmıştı. Erdoğan istifalarla ilgili şunları söylemişti;

-"Bir makama getirilirken iyi de makamı boşaltmasının istenmesi niye yadırganıyor. Nitekim, bir çok arkadaşımız daha önce bir çok görevlerini bırakmışlar, sonra başka görevler almışlardır. Ama dava olarak görmez de, hasbi değil hesabi davranırsan; ‘Benim şanım var şerefim var’ dersen, kusura bakma ama, partinin şerefi herkesin şerefinin şanının çok daha önündedir."

Dün gece Erdoğan Gökçek'i Beştepe'ye çağırdı!

Son dakika... Erdoğan'dan bomba istifa açıklaması

 

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur istifa etti mi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR8 YORUM
  • a.l. 06 Ekim 2017 14:37 başkanı medya veya kendi seçmedi ki.. akp seçmeni seçti.. başkanı git diyorsa gitmeli...

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Ahmet Edip Uğur
AHMET EDİP UĞUR KİMDİR?

3 yıldır Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Ahmet Edip Uğur kimdir aslen nereli? Ahmet Edip Uğur özel hayatı ve biyografisi haberimizde. Ahmet Edip Uğur 7 Nisan 1950 tarihinde Balıkesir’de d

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro