eposta yazdır zoom+ zoom-

Bakan Soylu: PKK denilen böcek yuvasını tarihe gömeceğiz

Bakan Soylu: PKK denilen böcek yuvasını tarihe gömeceğiz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Fırat Kalkanı ile DEAŞ’a, Afrin operasyonu ile PYD’ye gerekli dersi verdik. Şimdi de Kandil operasyonu ile PKK denilen böcek yuvasını tarihe gömeceğiz. Hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 13-06-2018 14:53 - Güncelleme: 13-06-2018 14:53

İçişleri Bakanı Soylu, Jandarma Genel Komutanlığının 179’uncu kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen törene katıldı.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Kültür Sitesi'nde düzenlenen programda konuşan Soylu, terörle mücadele operasyonlarına ilişkin verileri paylaştı. 2016 yılında imha edilen barınak ve sığınak sayısının 895, 2017 yılında bin 807 olduğunu söyleyen Soylu, yıl başından bugüne kadar ise 684 sığınak ve barınağın imha edildiğini ifade etti.

KARARLILIK VURGUSU
2016 yılında terör operasyonu sayısının 36 bin 500, 2017 yılında ise 56 bin 925 olduğunu vurgulayan Soylu, 2018 yılı 11 Haziran itibariyle bu sayının 32 bin 730 olduğunu belirterek, “2016 ve 2017’nin çok daha üstünde operasyonlarla beraber Türkiye’de huzuru sağlamayı, terörle, kaçakçılıkla mücadele etmeye ve milletimizin asayişini ve kamu düzenini temin etmek için bu mücadeleyi sürdürmeye kararlılıkla devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

''BÖCEK YUVASINI TARİHE GÖMECEĞİZ''
11 Haziran itibariyle etkisiz hale getirilen terörist sayısının 548 olduğunu kaydeden Soylu, “Bütün bunlar bir iradenin, çalışmanın, atılan somut adımların ve yapılan yatırımların ürünüdür. Sağdan soldan borç alarak, silah alacak parayı faizle borçlanarak, başka ülkelerin nazını çekerek bu mücadeleyi yürütemezsiniz. Türkiye bugün kendi kararını kendisi veren, kendi göbeğini kendisi kesen, kimseden icazet almayan bir ülkedir. Fırat Kalkanı ile DEAŞ’a, Afrin operasyonu ile PYD’ye gerekli dersi verdik. Şimdi de Kandil operasyonu ile PKK denilen böcek yuvasını tarihe gömeceğiz. Hiç kimsenin şüphesi olmasın.'' dedi.

''BU TARİHİ BİR DÖNEMDİR''
''Elbette ki işimiz bitmeyecektir.'' diyen Soylu, ''Jandarmamızın işi, sorumluluğu 179 yıldır bitmemiştir. Biz terörle mücadelede çok başarılıyız. Terörle mücadeleyi demokrasi ve hukuk çerçevesi içerisinde gerçekleştirdik. Yaptığımız bir operasyon, gerçekleştirdiğimiz ve attığımız bir tek adım kimse tarafından eleştirilmedi. Yoksa ensemizde boza pişirirlerdi. Uluslararası toplum bugün Türkiye’de terör örgütüne yardım yapmayı kendi imanının birinci maddesi olarak tarif eden ve bilenler, sizlere ve ülkemizin birlik ve bütünlüğüne her türlü sözü söylerlerdi. Ama terörle mücadelede dünyada örnek bir hal ve tavır sergilediniz. Bugün Doğu ve Güneydoğu’daki çocukları terör örgütü dağa çıkartamıyorsa, dağdan terör örgütünden kaçanlar jandarmamızın, milletimizin yanına gelip ‘biz bu işten vazgeçtik, bizi buradan kurtarın’ diyorlarsa biliniz ki işinizi iyi yapmanızın yanında bir taraftan da ortaya koyduğunuz adaletin, hakkaniyetin, merhametin, şefkatin ve aynı zamanda demokrasi ve hukukun yerli yerinde gereği gibi icra edilmesidir. Bu tarihi bir dönemdir” ifadelerini kullandı. 

Törene İçişleri Bakanı Soylu’nun yanı sıra Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Çetin, İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Ankara Valisi Ercan Topaca katıldı.

PAYLAŞ tw fb
Kaynak : İHA

YORUM YAZIN Bakan Soylu: PKK denilen böcek yuvasını tarihe gömeceğiz haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • Misafir 14 Haziran 2018 07:17 Bunca yildir neredeydiniz?

    CEVAP YAZ 1 0
KİMDİR ?
Süleyman Soylu
SÜLEYMAN SOYLU KİMDİR?

Aslen Trabzon Of'lu bir ailenin çocuğu olan Soylu 1969 yılında İstanbul'da doğdu. İçişleri Bakanı olan Süleyman Soylu'nun eşinin ismi Hamdiye Soylu. İlk ve ortaöğrenimini İstanbul'da tamamladı. Plevne Lisesi mezunu olan S&uu

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro