eposta yazdır zoom+ zoom-

Annesini boğarak öldüren Aslı Sönmezler'le ilgili karar verildi

Annesini boğarak öldüren Aslı Sönmezler'le ilgili karar verildi

Sarıyer'de, bir bankada üst düzey yöneticilik yapan 57 yaşındaki annesini boğarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklu yargılanan Aslı Sönmezler, "üst soyu kasten öldürme" suçundan müebbet hapis cezasına mahkum edildi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 21-11-2017 16:21 - Güncelleme: 21-11-2017 16:21

Sarıyer'de, bir bankada üst düzey yöneticilik yapan 57 yaşındaki annesini boğarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklu yargılanan Aslı Sönmezler, "üst soyu kasten öldürme" suçundan müebbet hapis cezasına mahkum edildi.

İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Sönmezler ile taraf avukatları katıldı. Duruşmada söz alan sanık Sönmezler, iyi bir aile olamadıklarını, cezasına razı olduğunu söyledi.

MAHKEMEDEN TAHLİYE TALEBİNE RET

Sanık avukatı Erkin Göçmen, müvekkilinin ceza ehliyeti hususunda üniversitelerde görev yapan adli psikiyatristlerden rapor alınmasını, aksi takdirde beraat kararı verilmesini istedi. Mahkeme heyeti, daha önce Adli Tıp Kurumu'ndan rapor alınması sebebiyle sanık avukatının talebini reddetti.

''ANNE OLMAYI BAŞTAN REDDETMİŞTİ''

Annesinin kendisini hasta ettiğini savunan sanık Sönmezler, "Bana ceza verecekseniz hak ettiğim bir ceza verin. Nefsi müdafaadan başka bir şey değildi. Beni annem sütüyle bile beslemeyi reddetmişti. Anne olmayı baştan reddetmişti. Ben müebbeti hak ettiğimi düşünmüyorum." dedi. 

MÜEBBET HAPİS CEZASI

Mahkeme heyeti, sanık Aslı Sönmezler'i "üst soyu kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Sanığın duruşmalardaki olumlu hal ve tavırları ile verilen cezanın geleceği üzerindeki olası etkileri göz önüne alan mahkeme heyeti, sanığı müebbet hapis cezasına mahkum etti.

İDDİANAMEDE CEZA İSTENMEMİŞTİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Sarıyer Uskumruköy'de, 26 Aralık 2015'te sanık Aslı Sönmezler'in annesini boğarak öldürdükten sonra 155'i arayarak polise teslim olduğu belirtilerek, olay yerine giden jandarmanın, Sönmezler'i kendilerini beklerken, annesi Belgin Hızal'ı da mutfakta yüzüstü yerde yatar vaziyette bulduğu kaydedilmişti.

Sanığın akıl hastalığının etkisiyle öz annesini boğarak öldürmüş olabileceğine dikkati çekilen iddianame, "sanığın ceza verilmeyerek tedavi altına alınması" talebiyle mahkemeye sunulmuştu.

Davanın görüldüğü mahkemece alınan Adli Tıp Kurumu Genel Kurulu raporunda ise sanığın cezai ehliyetinin tam olduğu belirtilmiş ve davada görevli cumhuriyet savcısı tarafından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması talep edilmişti.
 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Annesini boğarak öldüren Aslı Sönmezler'le ilgili karar verildi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Misafir 21 Kasım 2017 16:57 Annesi de genc ve bunun kadar kuvvetlidir bu nasil bogmus annesini?Yani insan can havli ile direnir ne biliyim.

    CEVAP YAZ 1 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro