BIST 1.321
DOLAR 8,00
EURO 9,53
ALTIN 465,09
HABER /  GÜNCEL

"Fesli Deli Kadir Atatürkçü mü oldu?"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk karşıtı açıklamalarıyla bilinen tarihçi Kadir Mısıroğlu'yla fena dalga geçti. Kılıçdaroğlu, "Bir de Fesli Deli Kadir biliyorsunuz. Bu aralar hiç sesi çıkmıyor. Atatürkçü mü oldu ne oldu acaba?" dedi.

Abone ol

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşı'na ilişkin yorumlarıyla tepki çeken tarihçi Kadir Mısıroğlu için dikkat çekici ifadeler kullandı. Kılıçdaroğlu, "Bir de Fesli Deli Kadir biliyorsunuz. Bu aralar hiç sesi çıkmıyor. Atatürkçü mü oldu ne oldu acaba?" dedi.

Kadir Mısıroğlu, bir konuşmasında “Beni tefe koyarlar ama keşke Yunan galip gelseydi. Ne hilafet yıkılırdı. Ne şeriat yıkılırdı. Ne medreseler lağvedilirdi. Ne hocalar asılırdı. Hiçbiri olmazdı” ifadelerini kullanmıştı.

Mısıroğlu’nun bir başka videoda da Atatürk heykellerini kastederek “Heykellerin köpek leşi gibi sürüklendiğini göreceksiniz” dediği görülmüştü. Bunun üzerine Kadir Mısıroğlu hakkında ‘Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret’ suçundan soruşturma başlatılmıştı.

Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Grup Toplantısı'nda bir çocuğu kucağına alarak sevdi....

Kadir Mısıroğlu kimdir aslen nereli? Atatürk sözleri

Kadir Mısıroğlu'na soruşturma şoku!

ÖNCEKİ HABERLER
Erdoğan: Rahatsız olsanız da olmasanız da bunu yapacağız
Jolly Tur 2018'e globalleşme yolundaki en kritik adımı atarak giriyor
Ver Elini Aşk yeni bölüm bugün var mı 21 Kasım Kanal D yayın akışı
İsrailli blog yazarı Mescid-i Nebevi'nin içine girdi!
ROK Boşnak Saksosu lafıyla ne demek istedi manası ne?
Aktif Rasyosu nedir uygulama neden kaldırıldı? Aktif Rasyosu anlamı
Yorumlar 21 yorum