BIST 1.331
DOLAR 7,81
EURO 9,48
ALTIN 461,39
HABER /  EKONOMİ

Erdoğan: Rahatsız olsanız da olmasanız da bunu yapacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan hidroelektrik santrallerinin açılışındaki konuşmasında, Türkiye'nin nükleer enerji çalışmalarının birilerini rahatsız ettiğini söyledi. Erdoğan, "Rahatsız olsanız da olmasanız da biz yapacağız." diye konuştu.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elektrik Yatırımları açılış töreninde konuşuyor. Nükleer enerjiyle ilgili kararlı olduklarını belirten Erdoğan, "Şimdi nükleere giriyoruz, o da birilerini rahatsız ediyor. Rahatsız olsanız da olmasanız da biz yapacağız. Derdimiz, bu enerjiyi kilowatt/saatte ne kadar ucuza ulaştırırız" dedi.

Elektrik Santralleri Toplu Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnşallah yıl sonuna kadar 1191 adet toplam 2132 megawatt'lık elektrik üretim tesisini daha devreye alacağız. Böylece sadece 2017 yılı için 8222 megawatt'lık tesisi ülkemize kazandırmış olacağız. Böylece yeni bir rekora daha imza atmış oluyoruz" dedi.

"ENERJİ HAMLELERİMİZİ BALTALAMAK İÇİN ÇABA HARCAYANLAR VAR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, elektrik üretiminde kömür oranının tüm dünyada giderek arttığına dikkat çekerek, Çin ve Hindistan başarılarını elektrik üretiminde kömür kullanmaya borçludurlar. Aynı şekilde Almanya, İngiltere gibi ülkelerde büyük oranda elektriklerini kömürden karşılıyor. Durum bu kadar açıkken ülkemizde sayıları az fakat sesleri çok çıkan belli kesimlerin enerji hamlelerimizi baltalamak için çaba harcadıklarını görüyoruz. Boşuna çaba harcamayın" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

"RAHATSIZ OLSANIZ DA OLMASANIZ DA BİZ YAPACAĞIZ"

Tüm tesislerimizin makinelerini takır takır çalıştığı bir Türkiye istiyoruz. Kömür rezervlerimizi batıdan doğuya kullanmak zorundayız. Bir dönem HES'lerin bölücü terör örgütü ile mücadele için inşaa edildiği yalanını ortaya attılar. Eğer HES'ler bölücü örgütlerin saldırılarına engel teşkil ediyorsa biz doğru yoldayız. Hidroelektrik enerjide o barajlar bize farklı kazanımlar sağlıyor. Şimdi nükleere giriyoruz, o da birilerini rahatsız ediyor. Rahatsız olsanız da olmasanız da biz yapacağız. Derdimiz, bu enerjiyi kilowatt/saatte ne kadar ucuza ulaştırırız.

"ÇEVRECİ SIFATINI BEN BUNLARA BIRAKMAM"

Kim gerçekten samimi çevreci kim istismarcı ayırt edemez hale geldik. Eğer mesele gerçekten çevre ise bu ülkenin orman varlığını arttıran bir iktidar partisinin lideri olarak çevreci sıfatını ben bunlara bırakmam. Bu hassasiyetle gerçek manada çevreci olmayanları ifşa etmeyi vazife bilirim

ÖNCEKİ HABERLER
Jolly Tur 2018'e globalleşme yolundaki en kritik adımı atarak giriyor
Ver Elini Aşk yeni bölüm bugün var mı 21 Kasım Kanal D yayın akışı
İsrailli blog yazarı Mescid-i Nebevi'nin içine girdi!
ROK Boşnak Saksosu lafıyla ne demek istedi manası ne?
AK Parti, YSK teklifini Meclis'e sundu! Teklifte neler var?
Duhan suresi tesfiri Arapça okunuşu nasıl Duhan suresi anlamı
Yorumlar 15 yorum