eposta yazdır zoom+ zoom-

ALES sonucu ne zaman açıklanacak ÖSYM sınav bilgisi sayfası

ALES sonucu ne zaman açıklanacak ÖSYM sınav bilgisi sayfası

6 Mayıs'ta yapılan ALES sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ederken beklenen ALES sonucu bilgisini ÖSYM verdi. Akademik eğitimlerini sürdürmek veya akademik kadrolara başvurmak isteyenler ihtiyaç duydukları ALES sınav sonucu 7 Haziran perşembe günü açıklanacak. ALES sınav sonuc puanı 5 yıl geçerli olacak.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 21-05-2018 16:40 - Güncelleme: 21-05-2018 16:30

6 Mayıs 2018 tarihinde düzenlenen ALES sınav sonucu için geri sayım başladı. Binlerce kişinin merakla beklediği Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı sonucu için ÖSYM net tarihi verdi. Akademik eğitimlerini sürdürmek veya akademik kadrolara başvurmak isteyenler ihtiyaç duydukları 2018 ALES sınav sonuçları haziran ayının ilk haftası 7 Haziran Perşembe günü açıklanacak. ALES sonucu artık 3 yıl yerine 5 yıl geçerli olacak. 

ALES SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK: ÖSYM sınav takvimi daha önceden açıklanıyor. Sınav takvimine göre ALES sonuçları 7 Haziran 2018 Perşembe günü açıklanacak.

Sonuç bilgileri, Türkçe ve İngilizce olacaktır. Sonuçlarda, adayların sınavın bölümlerine ait doğru ve yanlış cevap sayıları, ALES puanları ve bu puanlara göre başarı sıraları yer alacaktır.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır.

ÖSYM ALES SINAV SONUCU ÖĞRENME: 2017 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Sonbahar Dönemi (ALES 2017) sonuçlarını adaylar ÖSYM'nin (https://sonuc.osym.gov.tr) internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

ALES PUANI KAÇ YIL GEÇERLİDİR: Sınavın yapıldığı tarihten itibaren 5 yıl geçerliliği vardır. Başvurularınızda geçerlilik süresi içinde en yüksek ALES puanınızı kullanabilirsiniz.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN ALES sonucu ne zaman açıklanacak ÖSYM sınav bilgisi sayfası haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro