BIST 1.461
DOLAR 8,39
EURO 10,16
ALTIN 506,76
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

İftarda Döşemealtılılara müjde

Döşemealtı’nın Antalya’nın yeni yüzü, yükselen devi olduğu söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Dağbeli ve Bademağacı’na toplu ulaşım seferi başlayacağını müjdeledi.

Abone ol

Antalya otogarını Döşemealtı’na taşıyacaklarını belirten Türel, raylı sistemin 2019’dan sonra Kepezaltı-Santral’in son durağından Organize Sanayi’ye uzanacağını kaydetti.  

Büyükşehir Belediyesi her gün farklı bir ilçede iftar sofrası kurmaya devam ediyor. Büyükşehir’in iftar sofrası bu kez Döşemealtı’nda kuruldu. İftar yemeğine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, orucunu vatandaşlarla birlikte açtı. İftar yemeğine yoğun ilgi gösteren Döşemealtılılar Başkan Türel’i sevgi seliyle karşıladı. Başkan Menderes Türel iftar öncesi Döşemealtı’nda vatandaşları evlerinde ziyaret ederek, “Hayırlı Ramazanlar” dileklerini iletti, sorunlarını dinledi. Aydınlar Mahallesi sakini Hüseyin Erdoğ’un ailesine taziye ziyaretinde bulunan Türel, Yağca Mahallesi’nde rahatsızlığı bulunan Ahmet Arıca’ya geçmiş olsun dedi. Türel, Aydınlar Mahallesi’nde Hatice Coşanay, Yeniköy Mahallesi’nde Keziban ve Mehmet Koç, Asiye Dik, Veli Tez, Hasan Pişkin ve ailesini ziyaret ederek, sohbet etti. İftar sonrası vatandaşlara seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ramazan ayının dünya barışına katkı sağlamasını dileyerek, “Filistinli kardeşlerimiz bu mübarek ayı acı ve gözyaşıyla karşıladı. Masum çocuklar, masum insanlar öldürüldü. Dualarımız dünyanın neresinde olursa olsun şiddete ve zulme maruz kalan Müslüman kardeşlerimiz için” dedi.

Antalya’nın yenilenen yüzü

Ramazan ayında da hız kesmeden çalışmaya devam ettiklerini belirten Başkan Türel, “Döşemealtı Antalya’mızın yenilenen yüzü oldu. Döşemealtı’nın ilçe olmasında çok büyük katkımız oldu. Ardından hizmet vatandaşın ayağına geldi. Bugün ise yeni yatırımların, yeni projelerin adresi neresi diye bakınca karşımıza hep Döşemealtı çıkıyor. Ne mutlu bize ki dünyanın en büyük, en güzel, en modern futbol tesisi olan Antalyaspor Tesislerini Döşemealtı ilçemize yapabildik. 43 milyon lira bir bütçe ile Döşemealtı’na Antalyaspor Tesislerinin gelmesi farklı bir değer kazandırdı” diye konuştu.

Çevreyolları ile kolay ulaşım

Döşemealtı’nda hep büyük hedeflerle çalıştıklarının altını çizen Türel, şunları söyledi: “Döşemealtı ilçemizde Engelli Rehabilitasyon Merkezimiz var. Bu merkezin ünü Türkiye sınırlarını aşmış durumda. Batı Çevre Yolu’nun açılması bile Döşemealtı’nın gelişmesine çok önemli katkı koyuyor. Artık Batı Çevre Yoluyla Kemer istikametinden Korkuteli kavşağına Döşemealtı’na anında ulaşıyorsunuz. Bunun devamı da geliyor. Burdur istikametinden gelip de Serik, Manavgat ve Alanya istikametine devam edecek olanlar, kuzey çevre yolunu kullanacaklar. Bunun bağlantısındaki kavşakların bir kısmı bitti bir kısmı da bitmek üzere Döşemealtımıza helali hoş olsun.”

Yol ve süre kısalıyor

“Döşemealtı hizmetlerin en güzelini hak ediyor” diyen Türel,  şöyle devam etti: “Vatandaş Korkuteli Kavşağı'ndan Kuzey Çevre Yolu'na çıkacak ve direkt Serik'e ulaşacak. Oradan Belek'e mi gitmek istiyor, Manavgat, Side, Alanya'ya mı gitmek istiyor, gidebilecek. Yol 15 kilometre kısalacak. Sürücülere 45 dakikalık da zaman kazandıracak. 

Toplu ulaşım müjdeleri 

Döşemealtı’nın toplu ulaşımla ilgili sorunlarına yeni çözümler üretmekte olduklarını kaydeden Başkan Türel, “Son olarak DM 85 ve DM 86 hatlarını otogar kavşağına kadar götürüp oradan diş hastanesine kadar rahatlıkla tek araçla ulaşımınızı sağlayacağız” dedi. Türel, önümüzdeki haftalarda Dağbeli ve Bademağacı’na toplu ulaşım araçlarının sefere başlayacağını müjdeledi. TOKİ konutlarına balkon sözünü yerine getirdiklerini söyleyen Türel, inşaatların başladığını ve yakında TOKİ sakinlerinin balkonlarına kavuşacaklarını belirtti. Başkan Türel, Döşemealtı’ndaki tüm grup yollarını da tamamladıklarını söyledi. 

Söz verdik elektrik bedava

Başkan Türel söz verdikleri gibi çiftçiye sulama suyunda elektriği bedava yaptıklarını ifade ederek, “Sulama suyunda elektriği bedava yapacağız dedik. Söz verdik oldu mu? Kovanlık’ta, Çığlık’ta, Yağca’da, Karaveliler’de, Karataş’ta, Ekşili’de, Aşağoba’da, Çıplaklı’da sulama suyu yüzde 50 daha ucuz. Neden? Çünkü elektriği bedava da ondan… Sulama suyunda elektriği bedava sağlayınca, sulama suyunun masrafı da yarı yarıya düşmüş oldu” dedi. 

Otogar Döşemealtı’na taşınacak 

Antalya Otogarı’nı da Döşemealtı’na taşıyacaklarını belirten Başkan Menderes Türel, şöyle konuştu: “Modern, çağdaş bir otogar olacak. Döşemealtı’nın bu güzelliklerine yakışan enerjisini güneşten üreten, Döşemeatlı’nda hayata geçirmenin heyecanı içerisindeyiz. Şimdi artık şehrimizin kalbi otogar, Döşemealtı’nda hayat bulacak.”

Raylı sistem 2019’dan sonra

Döşemaltı’nın senelerdir raylı sistemi beklediğini ifade eden Başkan Türel, “2’nci etabı bu dönemde ilk senelerde bitirdik. Bugünlerde de 3. Etap başlıyor. Varsak’tan başlayıp, Otogar, Üniversite ve Araştırma Hastanesine kadar gidecek. 2019’dan sonra da Kepezaltı-Santral son duraktan Organize Sanayi’ye kadar raylı sistem Döşemealtı’na gelmiş olacak. Ama nasıl olacak sizin dualarınızla desteklerinizle olacak. Başkalarına benzemeyiz. Az laf çok iş bizim felsefemiz bu” dedi. 

Hastane yatırımları

“Döşemealtı Antalya’nın yükselen devi” diyen Türel, “Hızlı Tren garı da Döşemealtı’nda olacak. 1500 yataklı şehir hastanesi de Döşemealtı’na çok yakın bir yere kuruluyor. Kepez sınırında olsa da Döşemealtı’na daha yakın. Ayrıca Döşemealtı merkeze yapılacak bir hastane daha yatırım planına alındı. Bununda müjdesini vereyim.  Bu yatırımların hepsi ilçemize değer katarken aynı zamanda iş ve aş anlamına geliyor. Döşemealtı kazansın Döşemealtı’nın kazancı artsın.. Bu birliğimizi, istikrarımızı Allah bozmasın. Türkiye eğer 16 senede 3 buçuk kat ekonomisini büyütmüşse işte bu istikrar ve sizin desteğiniz sayesinde. Bu hizmetler sizlerin birlik ve beraberliği ile dua ve destekleriyle gerçekleşiyor” ifadelerini kullandı. 

ÖNCEKİ HABERLER
AKP Ankara milletvekili adayları 2018 AK Parti listesi
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Karamollaoğlu'ndan flaş CHP listesi açıklaması
AKP İstanbul milletvekili adayları 2018 AK Parti listesi
CHP'de liste krizi! Arka arkaya istifa depremi
HDP Hatay milletvekili adayları 27. dönem listesi
6 günde kaç konut satıldı sayı belli oldu
Güneşin 20 kat büyüklüğünde kara delik keşfedildi
MEBBİS öğretmen girişi modülü MEB başvuru sayfası
Muharrem İnce 'liste krizi' için ne dedi? Hangi listeyi yapacakmış?
Yorumlar