BIST 1.461
DOLAR 8,39
EURO 10,16
ALTIN 506,76
HABER /  POLİTİKA  /  HDP

HDP Hatay milletvekili adayları 27. dönem listesi

HATAY HDP milletvekili aday listeleri bugün saat 17.00'de YSK'ya teslim edilecek. HDP Hatay milletvekili aday listelerine genel merkez son şeklini verdi. 27. dönem HDP Hatay milletvekili listeleri için son sözü Selahattin Demirtaş söyledi.

Abone ol

Halkların Demokratik Partisi (HDP) MYK, HATAY milletvekili aday listesine son şeklini vermek için toplandı. Listelerin teslim edileceği saat 17.00'a kadar çalışmaların süreceği öğrenildi. Hatay HDP milletvekili listesi için son onayı genel merkez verdi.

Kulislere sızan HDP milletvekili aday listelerine göre genel başkan yardımcılarının aday olacakları yerler belli oldu. HDP Eş Başkanı Pervin Buldan İstanbul'dan, HDP Eş Başkanı Sezai Temelli ise Van'dan milletvekili adayı gösterilecek. Buldan ve Temelli, HDP'nin 3. Olağan Kongresi'nde geçerli 837 oyun 823'ünü alarak HDP'nin yeni eş genel başkanları olmuşlardı.

HDP Hatay Milletvekili adayları:

1- Barış Atay

HDP 27. DÖNEM MİLLETVEKİLLERİ : Dokunulmazlıkların kaldırılmasından sonra cezası kesinleştiği için siyasi yasaklı hale gelen ya da siyasi yasaklı hale gelme ihtimali olan isimler de tekrar aday gösterilmeyecek. Bu kapsamda mevcut milletvekillerinin neredeyse 20’sinin tekrar aday gösterilmeyeceği ifade ediliyor. HDP’de aday listesiyle ilgili genel çerçeveyi tutuklu durumdaki HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın da onayladığı öğrenildi. HDP’de aday listesi üzerinde çalışmalara Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) sunulacağı saate kadar devam edileceği ifade ediliyor. 

HDP'de mevcut milletvekillerinden en fazla 10 ya da 12’sinin aday gösterilmesi beklenirken, bu isimler arasında HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın yanı sıra HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, Örgütlenmeden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Alican Önlü, Dış İlişkilerden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Hişyar Özsoy, Ekonomi Komisyonu Sözcüsü Garo Paylan’ın adaylığının kesin olduğu dillendiriliyor. Partinin 27. dönem milletvekilliği listesinde Ahmet Şık, Barış Atay, Erkan Baş, Veli Saçılık gibi isimlerin olması bekleniyor.

ÖNCEKİ HABERLER
6 günde kaç konut satıldı sayı belli oldu
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Güneşin 20 kat büyüklüğünde kara delik keşfedildi
Muharrem İnce 'liste krizi' için ne dedi? Hangi listeyi yapacakmış?
AK Parti İstanbul İl Başkanı Şenocak'tan üye seferberliği
Hakkari'de bulundu isimler cam kavanozdan çıktı
Azerbaycan'da patlama! Çok sayıda yaralı var
AÖF sınav giriş belgesi-sınav yeri öğrenme paneli 2018
AK Parti milletvekili aday listesi YSK'da
İrfan Değirmenci listede mi? CHP Eskişehir adaylarında şok
Yorumlar 1 yorum