eposta yazdır zoom+ zoom-

AB Komisyonu'ndan Ankara'ya terör yasası açıklaması!

AB Komisyonu'ndan Ankara'ya terör yasası açıklaması!

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Ankara ile gerginliğe neden olan "Terörle Mücadele Yasası" hakkında son dakika açıklamada bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-05-2016 13:30 - Güncelleme: 12-05-2016 13:30

AB Komisyonu, Türkiye'nin Terörle Mücadele Yasası'nda değişiklik yapmayı reddetmesinin Ankara ile varılan anlaşmayı sona erdirmeyeceğini duyurdu. 

Komisyon Sözcüsü Margaritis Schinas konu üzerinde çalışmalarının devam ettiğini belirterek sürecin sonlanmadığı vurguladı.

Bu açıklamadan hemen önce konuşan Avrupa Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker ise farklı konuşmuş, Türkiye'nin yükümlülüklerini yerine getirmemesi durumunda AB ile Türkiye arasındaki mülteci ve vize muafiyeti anlaşmalarının çökeceğini söylemişti.

Juncker, "Vize muafiyeti için 72 kriter belirledik ve bunlardan 65'incisi anti-terör yasasıyla ilgili" sözleriyle, Terörle Mücadele Yasası'ndaki değişiklik gerektiğini bir kez daha vurgulamıştı.

Avrupa Birliği'nin, Türkiye'ye vize muafiyeti karşılığında şart koştuğu 72 kriter arasında Terörle Mücadele Yasası'nın değiştirilmesi de yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti hükümeti, PKK ile verdiği mücadele nedeniyle bu değişikliği yapmayacaklarını belirtti.

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN AB Komisyonu'ndan Ankara'ya terör yasası açıklaması! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • hasan bol 12 Mayıs 2016 17:41 pazar günü olan S+S düğünü var. vatan yanıyor ne kimin uğrunda.

    CEVAP YAZ 3 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro