BIST 4.963
DOLAR 18,63
EURO 19,63
ALTIN 1.077,07
HABER /  POLİTİKA

Zaman'a kayyum Perinçek'i sevindirdi

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Zaman gazetesine kayyum atanmasını değerlendirdi. Perinçek, 'Bu basın özgürlüğü değil' dedi.

Abone ol

Ergenekon davasından yargılanan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, partisinin Balıkesir İl Başkanlığını ziyaret etti. Perinçek'in gündeminde Zaman gazetesine kayyum atanması vardı. 

Perinçek, "Türkiye bizim 40 yıllık mücadelemizin sonucunda işte bu örgütün temizlenmesi noktasına geldi. Bu büyük bir başarı" dedi. 

Perinçek, konuşmasında partisinin ve kendisinin Türkiye Cumhuriyeti'ne zarar veren tüm terör örgütlerine karşı tavrının net olduğunu ifade etti.

Türkiye'nin terör örgütü PKK karşısında gösterdiği mücadeleyi sonuna kadar desteklediğini belirten Perinçek, "Çözülmüş bir sorun var ortada. PKK hendeklere gömülüyor. Bu, Türkiye için bir müjdedir. Şimdi o hendeklerden PKK'yı kurtarmak isteyen var. Hendeklere gömülen bir güç daha var, o da FETÖ. Bunlar beraber hareket etmeye başladı" diye konuştu.

Perinçek, bir gazetecinin sorusu üzerine "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) faaliyetleri kapsamında ve örgüt faaliyetlerine destek olacak şekilde kullanıldığı yönünde kuvvetli deliller bulunması" gerekçesiyle Zaman gazetesini de bünyesinde bulunduran Feza Gazetecilik'e kayyum atanmasını değerlendirdi.

ZAMAN GAZETESİ YORUMU

Bu örgütün ordunun, emniyetin hatta devletin başka kurumlarının içine sızdığını söyleyen Perinçek, şunları kaydetti:

"Sahte belgeler, sahte deliller üretecek kadar görünen, elle tutulan bir örgüt. 1970'ten itibaren Vatan Partisi olarak bu tehditlere dikkati çektik. ABD'de, Ortadoğu'da, Rusya'da, Afrika'da kolları olan bir örgüt. Eğitim kurumları adı altında tamamen ABD ve CIA ile irtibatlı örgütler kurdular ve buralarda ülkelerin yönetim kademelerine gelecek eleman yetiştirdiler. Türkiye'ye yuvalandıkları gibi bazı ülkelerin de içine yuvalandılar. Türkiye bizim 40 yıllık mücadelemizin sonucunda işte bu örgütün temizlenmesi noktasına geldi. Bu büyük bir başarı. Onun için bu bir basın özgürlüğü meselesi değil, bu vatan ve cumhuriyet meselesidir."