BIST 5.192
DOLAR 18,81
EURO 20,43
ALTIN 1.164,91
HABER /  MEDYA

Cumhuriyet'ten Zaman gazetesine destek!

Cumhuriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay, Zaman'a kayyum atanmasına ilişkin yaptığı açıklamada "Zaman yönetiminin kayyuma devredilmesi hukuksuzdur. Amasız, fakatsız, kesinkes karşıyız" dedi.

Abone ol

Akın Atalay, Zaman gazetesine kayyum atanmasına ilişkin, Twitter hesabından açıkalama yaptı. Atalay, amasız ve fakatsız kayyuma karşı olduklarını belirtti.

Atalay'ın açıklaması şöyle:

"Zaman Gazetesi'nin yönetiminin kayyıma devredilmesi hukuksuzdur. Amasız, fakatsız, kesinkes karşıyız.

Siyaseten tam karşı kampta olduğumuz, hatta siyasi görüşleri doğrultusunda hukuku araçsallaştırarak birçok muhalifine ağır haksızlık yapmış bir dini cemaatin, grubun gazetesine siyasi iktidar hukuksuz olarak el koyuyor, tasfiye edecek. 

Bize ne diyorsunuz diye soruyorlar. Eğer "ohh olsun", "eden bulur", "yesinler birbirlerini" vb bir söylem, tutum bekleyen varsa bizi tanımamış demektir. Kendi hak ve hukukumuz için rakiplerimizin, muarızlarımızın ve hatta düşmanlarımızın hak ve hukukuna da sahip çıkmak gerektiğini biliyoruz. Nokta. 

Velev ki, yarın eski güçlü konumlarına ulaştıklarında onların yine hukuksuzluk yapacaklarına dair kuvvetli şüphe duyuyoruz; bugün sessiz kalınmasını mazur göstermez. Hukuksuzluğa suskun kalmanın mazereti olmaz. Mağdurun geçmişi,sicili, özeleştiri yapıp yapmaması vs ikincildir."