HABER /  SPOR

Yunanistan'da Barış Pınarı Harekatı karşıtı skandal pankart

Girit’te düzenlenen Socca World Cup organizasyonunda Türkiye’nin Brezilya ile karşılaştığı sırada YPG/PKK sempatizanları Barış Pınarı Harekatı karşıtı pankart açarak sloganlar atmaya başladı. Bir grup, statta asılı Türk bayrağını indirmeye kalktı. Olayları polis bastırdı.

Her fırsatta ülkemizde yaşanan olayları büyütmeye bayılan Avrupa'nın çirkin yüzü bu sefer Yunanistan'da kendini gösterdi. Girit'te düzenlenen Mini-Foot Dünya Kupası'nda Türkiye'nin Brezilya ile oynadığı maçta tribüne gelen terör örgütü yandaşları, Barış Pınarı Harekâtı'na yönelik bir pankartı tel örgülere astı. 

Oyuncularımız sahayı terk etti
Oyuncularımız ise bu pankartın açılması ile birlikte maça devam etmedi ve oyun 9. dakikada durdu. Futbolcular, çirkin pankartın kaldırılmaması halinde sahaya çıkmayacaklarını söyledi ve sahayı terk etti.

Pankart indirildi
Bunun ardından güvenlik güçleri pankartı indirse de terör örgütü yandaşlarına dokunmadı. Polisin bu hareketinden cesaret alan teröristler ile onlara destek veren Yunanlı fanatikler, bu kez de meşaleler yaktı ve Türkiye aleyhine tezahüratlar yaptılar.

Brezilya 1-0 kazandı
Müsabaka 10 dakika durduktan sonra futbolcularımız sahaya geri döndü karşılaşma kaldığı yerden devam etti. Maçı Brezilya 1-0 kazandı.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
İzmir'de ulaşıma yüzde 13 zam
Semih Yalçın'ın oğlu İlteber Turan kimdir kaç yaşında evli mi?
Anadolu Efes, Valencia deplasmanında
ABD'li boksör Day yaşam mücadelesini kaybetti
Semih Yalçın'ın oğlu kimdir kaç yaşında neden öldü?
2020 Kurban Bayramı tarihi ne zaman başlangıç tarihi
Yorumlar 2 yorum