BIST 7.939
DOLAR 28,98
EURO 31,26
ALTIN 1.890,86
HABER /  GÜNCEL

Yüksekova'da çatışma 2 asker şehit

YÜKSEKOVA'da çatışma. TSK'dan yapılan açıklamaya göre Yüksekova'da PKK'lılarla çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu, 1 asker ise yaralandı.

Abone ol

Hakkari Yüksekova'dan şehit haberi geldi.

Genelkurmay'dan yapılan açıklamaya göre, Hakkari Yüksekova'da çıkan çatışmada iki asker şehit düştü.

DAĞLICA'DA OPERASYON

Aynı açıklamada TSK'nın Dağlıca bölgesinde operasyon yaptığı bilgisi de paylaşıldı. Dağlıca operasyonunda ise 15 terörist etkisiz hale getirildi.

TSK'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"04 Kasım 2015 tarihinde, Hakkâri/Yüksekova bölgesinde yürütülmekte olan operasyonda meydana gelen çatışmalar esnasında iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş; bir kahraman silah arkadaşımız ise hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır.

03 Kasım 2015 tarihinde Dağlıca bölgesine yapılan hava harekâtını müteakip, bölgeyi terk etme imkânı bulamayan ve küçük gruplar halinde dolaşan Bölücü Terör Örgütü mensuplarına yönelik başlatılan operasyon halen devam etmekte olup, şu ana kadar 15 Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar temenni ediyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."