BIST 11.065
DOLAR 33,04
EURO 35,99
ALTIN 2.561,47
HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Gmail bundan sonra e-postaları..

Gmail’e yakında eklenecek bir özellik sayesinde gelen e-postalara hazır mesajlarla yanıt verilebilecek. Yeni özellik yapay zeka desteği ile çalışıyor.

Abone ol

Google’ın mail servisi Gmail yeni bir güncelleme ile ilginç bir özelliğe
kavuşuyor.

YENİ ÖZELLİĞİN ADI SMART REPLY

Kısa bir süre sonra kullanıma sunulması beklenen yeni özelliğin adı 'Smart Reply'. Arama geldiğinde hazır SMS mesajlarından birini gönderme mantığı ile çalışan bu özellik kullanıcıya hızlı yanıt verme imkanı sunacak. 

Bir e-posta alındığında 3 adede kadar seçenek gösteren Smart Reply ile bu 3 seçenekten biri seçildiğinde yanıt otomatik olarak gönderilecek. Firma tarafından geliştirilen ve yapay zeka kullanan bu yeni özellik sayesinde e-postalara otomatik mesajlarla hızlı yanıt verilebilecek. 3 farklı mesaj ise e-postanın içeriğine göre yapay zeka tarafından üretilecek. 

Şimdilik sadece Google’ın Inbox uygulaması ile entegre olarak kullanılabilecek yeni özelliğin bu hafta içinde uygulamanın iOS ve Android sürümlerine geleceği açıklandı. Yeni özellik şimdilik İngilizce 3 farklı hızlı mesaj seçeneği ile birlikte kullanılıyor. Kullanıma sunulduğunda bu mesajların Türkçe'ye uygun şekilde özelleştirilip özelleştirilemeyeceği ya da kullanıcının kendi mesajlarını oluşturabilme imkânı olup olmadığı bilinmiyor. 

Kaynak: El Cezire