BIST 2.796
DOLAR 17,95
EURO 18,37
ALTIN 1.036,36
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

Süleyman Soylu'dan 1 Kasım teşekkürü

AK Parti MKYK Üyesi ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, 1 Kasım seçim sonuçlarının ardından Trabzon Araklı'da teşekkür konuşması yaptı

Abone ol

AK Parti MKYK Üyesi ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, "Siz demokrasinin gereğini yerine getirdiniz ve 50 gramlık oy pusulası ile Türkiye'nin istikametinden ayrılmasına müsaade etmediniz. Siz PKK'yı DHKP-C'yi, PYD'yi ve paraleli bir çuvalın içerisine koydunuz ve bağladınız. Karadeniz'e atmak bizim işimiz" dedi.

Milletvekili seçiminin ardından Araklı ilçesinde vatandaşlarla bir araya gelen Soylu, AK Parti İlçe Başkanlığı binası önünde halka hitaben konuşma yaptı.

Soylu, 7 Haziran seçimlerinde Türkiye'yi çerçevelemek ve sınırlamak isteyenlerin olduğunun görüldüğünü belirterek, "Bizi kendi içimize, kendi uğraşlarımıza döndürmek ve bizi engellemek istediler. Ferasetimiz, arifliğimiz ve bilgeliğimiz ile bu ülkede birlik ve beraberliğe olan sadakatimiz, bu seçimde sessiz çoğunluğun ortaya koyduğu irade ile beraber bütünleşti" ifadesini kullandı.

BU MİLLET BİZDEN ÖTEKİLEŞTİRME BEKLEMİYOR

Milletin kendilerinden ne istediğini çok iyi bildiklerini vurgulayan Soylu, "Bu millet bizden ayrıştırma, bu millet bizden ötekileştirme beklemiyor. Bu millet bizden hizmetkarlık, 24 saat çalışma bekliyor. Çalışmak bize, durgunluk başkalarına. Herkesi kucaklamak bize, ayrışmak başkalarına. Onun için işimiz yoğun, zor ve büyüktür. Büyüyen ülkelerin ve büyüyen Türkiye'nin meseleleri de büyüktür" diye konuştu.

Soylu, söz verdikleri reformları yaparak dönüşüm programlarını gerçekleştireceklerini anlatarak sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu ülkede büyük hedeflerimize hep birlikte ulaşacağız. Bize itimat ettiniz ve güvendiniz. Bizim omzumuza büyük yük ve sorumluluk verdiniz AK Parti'yi tek başına iktidara getirdiniz. Biz bu milletimizin ne büyük bir işin altına imza attığını biliyoruz. Bize bundan sonra çok çalışmak düşer. Sizin gönlünüzü kazanmak, size olan borcumuzu ödeyebilmek için bu saatten sonra bize 24 saat emrinize amade olmak, hizmetkar olmak düşer. Ne söylemişsek sözümüzdeyiz, altında imzamız var. Hem hükümetimizi hem de Trabzonumuzun ortaya koyduğu bütün sözlerin altında imzamız var. Verdiğiniz emanetin farkındayız."

KARADENİZ'E ATMAK BİZİM İŞİMİZ

Soylu, Trabzon'da 7 Haziran seçimlerine göre 1 Kasım'da 64 bin 500 oy artışı sağladıklarını anımsatarak, şunları söyledi:

"Bu artışa destek veren MHP'li, CHP'li ve Saadet Partili kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Onların da güvenine layık olacağız, bu halkayı daha da genişleteceğiz. Türkiye yolculuğuna devam edecektir. Siz demokrasinin gereğini yerine getirdiniz ve 50 gramlık oy pusulası ile Türkiye'nin istikametinden ayrılmasına müsaade etmediniz. Siz PKK'yı DHKP-C'yi, PYD'yi ve paraleli bir çuvalın içerisine koydunuz ve bağladınız. Karadeniz'e atmak bizim işimiz. 1 Kasım'da yapılan seçimlerin bir tek sonucu vardır. Milletin iradesine bundan sonra kimse el süremez, dokunamaz milletin iradesi üstün bir iradedir."

Soylu, buradaki ziyaretinin ardından Arsin ve Yomra ilçelerine de giderek vatandaşlara teşekkür etti.

ÖNCEKİ HABERLER
IŞİD'in kanlı eylem planı ortaya çıktı
IŞİD'in kanlı eylem planı ortaya çıktı
Gmail bundan sonra e-postaları..
Gmail bundan sonra e-postaları..
MHP'de deprem! Peş peşe istifa ettiler
MHP'de deprem! Peş peşe istifa ettiler
Yılmaz Özdil'den bomba 1 Kasım yazısı
Yılmaz Özdil'den bomba 1 Kasım yazısı
Davutoğlu bile beklemiyordu Gülen yok oldu!
Davutoğlu bile beklemiyordu Gülen yok oldu!
Erdoğan ile Putin arasında flaş görüşme
Erdoğan ile Putin arasında flaş görüşme
Romanya Başbakanı Victor Ponta istifa etti
Romanya Başbakanı Victor Ponta istifa etti
TSK açıkladı Kuzey Irak'ta PKK'ya büyük darbe
TSK açıkladı Kuzey Irak'ta PKK'ya büyük darbe
Devlet Bahçeli'den olay istifa açıklaması
Devlet Bahçeli'den olay istifa açıklaması
Milli Piyango özelleşiyor işte tarihi
Milli Piyango özelleşiyor işte tarihi