İslamın Kızı yine yedin ayarı

İlahiyatçı İhsan Şenocak "İslamın Kızı"nı uyaran bir tweet attı. Yani; Eyyy İslamın kızı, yine yedin ayarı! Hadi hayırlı olsun.

BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR 72 Adet Yorum
abdullah

ismi ile fikirleri bağdaşmayan şahıs sen neye kime hizmet ediyorsun ?

cafer

ihsan hoca'yı eleştirmek,sizin konumunuzu aşar.siz güllaçla ilgileniniz.

Sinan San

Yorumlara baktımda... Bu din tüccarları daha önümüzdeki bir kaç bin yılda aç kalmazlar.

ahbarık

Seninle alakası yok , hitap İslamın kızlarına.

Misafir

hatice hanım,sizin başınız kapalı ama eminim dar pantolon giyiyorsunuzdur,başınız kapalı ama eminim makyaj yapıyorsunuzdur,başınız kapalı ama korkarımki 5 vakit namazı bile kılmıyorsunuzdur.başınız kapalı ama adım gibi eminim namahreme dikkat etmiyorsunuzdur.başınız kapalı ama islamiyetin şartlarını hatırlatan bir beyefendiye,hemde sizin gibilerden kat be kat takvalı hocaya aklınızda akıl veriyorsunuz.eminim insan ancak kendini bu kadar zavallı bir duruma düşürebilir.bence internethaber e yakışmıyorsunuz.

ye

ssen gez yavrum cafelerde hayatın tadısını çıkar sen dersisns isyanoğlundan al.

zadegan

Okuduğunu bile anlamamış feminist bir yaklaşım.. Hoca annelik gibi ulvi bir makam veriyor kadına.. sen diyorsun ki o makam yetmez kafe'ler de nargile tüttüren erkeklerle felsefe de yapsın... ortada iki yaklaşım var 1 - ) ülkenin geleceğine yön verecek evlatlar yetiştirmek 2 - ) kafede nargile tüttüren gençlerle felsefe yapmak tercih sizin....

Misafir

İhsan Hocanın bahsettiği türden kadınlar olmadığı için islam bu durumda.

Misafir

Saçmalamaktan başka bir şey yapmamışsın.

m b

h k yazacasan allah için yaz ibretalsınlar bilmiyorsanda sus adam sansılar

YAHYA

SEN İHSAN HOCA YA KURBAN OL İSLAMIN İŞİNE GELEN YERLERİNİ DİLLENDİRİR İŞİNİZE GELMEYEN YERLERİNİ SAKLARSINIZ. İHSAN HOCA HERŞEYİ OLDUĞU GİBİ SÖYLEYEN BİR DAVA ADAMIDIR

NUR SENCAN

BU KADININ YAZISINA KİM KATLANIYOR..YÜZEYSELLİĞİN DİPLİĞİN BUKADARI.

Misafir

siz zaten benim herhangi bir dinle alakam yok demek istemişsiniz. o zaman sizin için mesele de yok demektir. Ama bu size bilip bilmeden islam kadına değer vermez şeklinde yanlış bir söz söyleme hakkını vermez.

hakkı

sen hocanın söylediklerini anladığını düşünüyor musun. bence sen cinsiyetçiliğin dibine vurmuşsun. sana cafelerde erkeklerle gece yarılarına kadar felsefenin dibine vurma diyor, sokağa çıkma demiyor.

laf alınganı

Fatih gibi, Baki gibi, Yavuz gibi çocuklar yetiştirecek hanımlar yetiştirdiğinde vazifesini yerine getirmiş olacak. Lafı işinize geldiği gibi almasanız.

mevhibe inal

İslam'ın kızı! payesi kolay değil, öyle sadece kafayı kapatmakla olmaz. Derinine inmek gerek. Tuzakları görmek gerek. Fitneleri sezmek gerek. Emanetleri korumak gerek.

INSALLAH DOGRU YOLU BULURSUNUZ, EGRILMISSINIZ

kübra hanim, siz o basinizda tasidiginiz mümine kadinlarin, islamin simgesi olan basörtüsünü inandiginiz icin degilde geleneksel oldugu icin tasiyorsunuz bu yazdiginiz fikirlerinizden belli oluyor. ihsan hoca islamda olan birseyi yazmis, karnindan konusmamis, gercekten inancli bir mümine kadinsaniz, niye zorunuza gidiyor? makalenize yazdiginiz argümanlarda cok sacma! siz islamda kadinin yerini ve rolünü birkez daha okuyun. basörtüsü ve giyim tarzi, sosyal yasanti hakkinda prof. hayrettin karaman hoca efendinin fetvasini okuyun.

Misafir

sizin gibi birisi nasıl böyle birşey yazabilir..? Şoktayım

iBRAHİM ADEM

Hz.Hatice rhn.peygamber sav.efendimiz ile evlenince yani İslam olunca çarşı-pazarlarda dolaşmıyor, henüz köle olan Bilal ra.ile bile perde arkasından konuşuyordu.

RESMEN KIYAMET ALAMETISINIZ

sahabeler peygamber efendimize cehennem ehlini sorarken,islamin günesi ne dedi? "cehennem ehlinin yarisindan fazlasinin kadinlar oldugunu gördüm" üzüntü duydum dedi. iki cihanin günesi bunu neden söyledi? sizin gibi üstü minare alti sishane olanlar icin söyledi. peygamber efendimiz veya sahabeler döneminden bir örnek gösterin, kadinlarin sosyal hayatta erkeklerle hasir, nesir oldugu! veya devlet yönetiminde görev aldigi. bir kadin baskan, hakim, savci, avukat gösterin. kurani kerimde sahitlik icin bile 1 erkek 2 kadin der. Allah'in buyruguna itiraziniz mi var? incili, tevrati okuyun! siz kadinlarin birakin yalniz sokaga cikmayi, erkegin karsisinda toplum icinde konusmaniz bile yasak. müslüman alemi sizin gibi cakma müslümanlarin yüzünden kaybediyor ne kaybediyorsa

SELİM

hatice hanım sizde deizmcilik veya fenizmcilik yok değil mi? anlamadan ehli sünnet bir hocayı yanlı eleştirmişsiniz doğru eleştiriler bekliyoruz bilmiyorsanız susunuz yorumu bilenler yapsın

CAKMA MÜSLÜMAN SENI

senin gibi kendi nefsine esir olmuslar fatih, yavuz, baki, itri, levni vs.. dogurup büyütemez ki! senin gibiler ancak isim yapma pesinde olurlar. evet peygamber efendimiz ticaret yapan hatice validemizle evlenmistir ama hatice validemiz ticaret yaparken müslüman degildi. peygamberimizle evlenip müslüman olduktan sonra ticaret yapmadi. isini efendimize birakti. önce bunu idrak edin. o kafanizdaki bez parcasinida cikartin. size yakismiyor. peygamber efendimiz ne zaman dedi, müslüman, mümine kadinlar kendilerine haram olan erkeklerle birarada olsun, cafelerde, müzikhollerde sabaha kadar ellerinde sigara yüzlerinde sebek gibi boyalarla sabahlasin, eglensin diye! yazik siz mümine kadinlarin temsilcisi olamazsiniz. ihsan hoca sonuna kadar hakli..

Misafir

Hatice hanım,ıhsan hocayı anlamamışsınız, birde anlamadan yorum yazmışsınız, siz güllaçtan bahsedin, ingiliz düğünlerinden bahsedin, bu ilmi ilim sahiplerine bırakınız. hocamız yavuz derken yavuz sultan selim kastediyor cafedeki dıskodaki yavuzu değil. hiç bir kızımızı da evine kilitlemiyor yavuz yetiştirmek ilim emek ahlak sahibi insanların işidir bilginiz olsun

Misafir

"sayın bayan siz üzerinize alınmayın hoca ehlisünnet velcemaata göre konuşmuş siz seküler takılmaya devam edin hocanın söylediği gerçek mahşerde tastiklenecektir" şeklinde yazan kardeşimiz noktayı koymuştur. SAYIN İNTERNETHABER YÖNETİMİ; İSLAM KONUSUNDA YÜZEYSEL BİLGİLERLE YAZAN BU BAYAN GİBİ YAZARLARI DEĞİL, GERÇEK YAZARLARI GÖRMEK İSTİYORUZ. ŞENOL BAKIR

Misafir

ahmet hakanın dişi versiyonu noolacak. başörtüsü takıp islama ve düşüncesine giydirme toplumu kurtarmaz. senide kurtarmaz. artık bu fikirlerin alıcısı sözcu gazetesi ki oda yakında senden ayrı düşünmeye başlar..