BIST 1.103
DOLAR 7,71
EURO 9,01
ALTIN 462,66
HABER /  GÜNCEL

Yolda yürürken 3 bin lira bulunca

ÇANKIRI'da bir kişi, yolda bulduğu 3 bin lirayı zabıtaya vererek sahibine ulaşmasını sağladı

Abone ol

ÇANKIRI Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Elif Caddesi'nde yürüyen İsmail Yılmaz, yerde bulduğu 3 bin lirayı zabıta ekiplerine teslim etti.

Zabıta ekiplerince yapılan inceleme sonucunda paranın esnaflık yapan Mehmet Çelik'e ait olduğu belirlendi. Zabıta, paranın Yılmaz tarafından Çelik'e verilmesini sağladı.

Açıklamada Yılmaz'ın şu sözlerine yer verildi:

"Yüksek bir meblağ olduğu için sahibinin çok ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Vatandaş olarak vicdani görevimi yerine getirdim, parayı hiç tereddüt etmeden zabıta memurlarımıza teslim ettim. Onlar da paranın sahibini kısa sürede buldu. Birlik ve beraberliğe çok ihtiyacımız olan son günlerde umarım bu davranış, benzer durumda olan insanlara örnek olur." 

Çelik de "Aldığım kavunların parasını ödemek amacıyla bankadan 3 bin lira çektim. Acele ile paraları cüzdanıma koyarken düşürmüşüm. Açıkçası paranın geri gelmesi konusunda çok umutsuzdum. Parayı bularak getiren duyarlı kardeşimize, teslim eden zabıta memurlarımıza ve belediye yetkililerine çok teşekkür ediyorum." değerlendirmesinde bulundu.

ÖNCEKİ HABERLER
KHK'da ihraç edilen öğretmenlerin listesi
FETÖ'nün aranan imamı Adil Öksüz de ihraç edildi!
Erdoğan kurbanını hangi kuruma bağışladı?
Mirasımız Derneği Kudüs'te kurban kesiyor!
Jandarma Genel Komutanlığı ihraç edilen memurların tam listesi
İBB burs ödemesi kaç para 2020 kişi başı kaç ne kadar veriliyor?
Yorumlar