HABER /  GÜNCEL

Mirasımız Derneği Kudüs'te kurban kesiyor!

Mirasımız Derneği bu yıl da Kurban organizasyonunu İsrail işgali altındaki Kudüs'te gerçekleştirecek.

Mirasımız Derneği bu yıl da Türkiye'deki binlerce kişinin kurban hisselerini İsrail işgali altındaki Kudüs'te keserek ihtiyaç sahibi Filistinlilere ulaştırmayı planlıyor.

Kudüs ve Civarındaki Osmanlı Mirasını Koruma ve Yaşatma Derneği (Mirasımız Derneği) Basın Danışmanı Halis Mutlu Kudüs'te AA muhabirine yaptığı açıklamada, kurbanlarını derneğin aracılığıyla vekalet vererek kestirmek isteyen hayırseverlerin kurbanlarının burada kesilerek tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacağını söyledi.

BİR HİSSE 600 TL

"İsrail işgaline karşı direnme gücünün artmasına vesile oluyor"
Derneğin kurban organizasyonu için belirlediği hisse bedelinin 600 TL olduğunu belirten Mutlu, "Hayat şartlarının bilinçli olarak pahalı tutulduğu Kudüs başta olmak üzere civar şehirlerdeki Müslümanların direnme güçleri ekonomik olarak kırılma noktasına geldi. Buralara gönderilen kurbanlar bu açıdan çok önemli. İsrail işgaline karşı direnme gücünün artmasına vesile oluyor. Bu yıl 7 bin kurban hissesini Kudüs'te kesmeyi öngörüyoruz." ifadelerini kullandı.

Kurban kelimesinin "yakınlaşmak" anlamına geldiğinin altını çizen Mutlu, "Kudüs'e gönderilen kurbanlar da ümmetin Mescid-i Aksa konusunda şuurlanmasına ve buraya sahip çıkmasına vesile oluyor." değerlendirmesinde bulundu.

ÖNCEKİ HABERLER
Jandarma Genel Komutanlığı ihraç edilen memurların tam listesi
Defne Joy Foster'ın eşinden FETÖ açıklaması!
Vanda çatışma çıktı şehit ve yaralılar var
İsyan eden o yarbay da TSK'dan ihraç edildi
Şah Fırat operasyonu ABD'nin tuzağı çıktı!
Borsa İstanbul rekorlara doymuyor! Tarihi seviyesini yeniden gördü
Yorumlar