HABER /  GÜNCEL

Yok artık! Donald Trump Nobel barış ödülü adayı

Müslümanlara yönelik ırkçı söylemi ile tepki çeken ABD Başkan adayı Donald Trump NOBEL Barış ödülüne aday gösterildi.

Dünya kamuoyunda adını müslümanların ABD’ye girişlerinin yasaklanmasını isteyerek duyuran Cumhuriyetçi Parti’den başkan aday adayı olan Donald Trump’un da Nobel Barış Ödülüne aday gösterildiği öğrenildi.

İsveç televizyon kanalı SVT’nin haberine göre Donald Trump’un adaylığına, kendisinin ‘’sert barış ideolojisinin, radikal islam, IŞİD, atom ülkesi İran ve komünist Çin’e karşı caydırıcı silah olarak kullanılması’’ gerekçe gösterildi.

Nobel’e aday gösterilenler Nobel Komitesi tarafından gizli tutulmakla birlikte, adayları önerenler gösterdikleri adayların ismini açıklayabiliyor. Bu yıl da Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterilenlerin bir kısmı kamuoyuna sızmıştı.

NOBEL BARIŞ ÖDÜLÜ ADAYLARI

Kamoyuna sızan Nobel Barış Ödülü adayları arasında Avrupa’ya kaçan bot sığınmacılarına yaptıkları yardımlar nedeniyle Yunan Adaları da bulunuyor. Yunan Adaları 630 bin imza ile ödüle aday gösterildi. Diğer Barış Ödülü adayları arasında Edward Snowden, Papa ve Angela Merkel’de bulunuyor.

Dikkat çeken bir başka aday da Kongo’lu jinekolog Denis Mukwege. Denis Mukwege Kongo’da tecavüze uğrayan kadınları tedavi etmekteki çalışmaları ile tanınıyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Hava durumu cuma gününden sonra...
Facebook aldı Whatsapp 1 milyarı geçti
YDS 2016 İlkbahar başvuru tarihi ne zaman ve nasıl yapılacak?
Rusya her şeyin altını oyuyor!
PKK'ya üyelikten tutuklanan üniversiteli bakın kim çıktı!
Müge Anlı canlı yayında kadına "Sevgilim" dedi Twitter'da TT oldu
Yorumlar 1 yorum