BIST 1.333
DOLAR 7,89
EURO 9,40
ALTIN 460,51
HABER /  GÜNCEL

Yılın kelimesi seçildi!

The American Dialect Society kurumu 2012'nin kelimesini seçti. İşte o kelime!

Abone ol

Bu yıl 23.'sü yapılan Yılın Kelimesi oylaması oldukça çekişmeli geçti. Yarışan kelimeler arasında YouTube'da klibiyle rekor kıran Gangnam Style, YOLO, marriage equality de vardı.

Ancak jüri özellikle Twitter'da yoğun olarak kullanılan ve gündemi belirleyen bir kelimeyi, 'hashtag'ı yılın kelimesi seçti.

Ancak bu Twitter'dan çıkan ilk yılın kelimesi değil. 2009 yılında da yine aynı kurum "tweet" sözcüğünü yılın kelimesi seçmişti. 2010'da "app" yani "uygulama" bir numaralı kelime olurken 2011'de ise "occupy" kelimesi ilk sıraya yerleşti.

Twitter'da yoğun olarak kullanılan hashtag ile kullanıcılar kendi trendlerini yaratarak milyonlarca kullanıcının aynı başlık altında konuşmasını sağlıyor. Bu sayede Twitter'da konular birbirinden ayrışırken popüler olan başlıklar Twitter'ın trend listesine giriyor.

BİR BEBEĞİN İSMİ OLMUŞTU

Dailmymail'in haberine göre aylar önce ABD'de yaşayan bir aile yeni doğan çocuklarına hashtag ismi koymuş ve Facebook'ta paylaşılan fotoğrafta şu sözlere yer verilmişti: "Hashtag Jameson gece 10 sıralarında dünyaya geldi. Bebeğim 3.6 kilo ağırlığında ve ben onu çok seviyorum."

ÖNCEKİ HABERLER
Bu fosiller 5 milyon yaşında!
Davutoğlu'ndan Esad'a jet yanıt!
Abant Gölü dondu!
Davutoğlu İmralı görüşmelerini değerlendirdi!
İlişkiye zorladılar sonra gasp ettiler
Can Aydın kimdir ne iş yapıyor Didem Balçın eşi kaç yaşında?
Yorumlar