BIST 1.465
DOLAR 7,39
EURO 8,94
ALTIN 436,22
GÜNCEL

Yeşilırmak'ta boyu kadar büyük balığı sopayla vurarak yakalayıp üstüne oturdu! Canavar gibiydi

AMASYA’nın ortasından geçen Yeşilırmak’ta sular azalınca oksijensiz kalan dev balıklar kıyıya geldi. 65 yaşındaki Mevlüt Usalır, dev balığı görünce dereye girdi ve elleriyle dev balığı yakalayıp üzerine oturdu. Usalır o anları anlattı.

Kuraklığın etkisindeki kentte yağışların olmaması sonucu su ve oksijen seviyesinin adeta dip yaptığı Yeşilırmak’ta canlılar da bu durumdan etkilendi. Bazı bölgelerde balık ölümleri görüldü. Kıyıdaki canlı balıklar oltalarla ve nehre giren vatandaşlar tarafından avlandı.

55 Evler Mahallesi Ataşehir mevkisinde nehir sularının çekilmesiyle göle dönüşen alanda dev bir yayın balığı olduğunu öğrenmesi üzerine harekete geçen evli ve 7 çocuk babası Usalır, dereye indi ve boyu kadar olan dev balığı çevredekilerin yönlendirmesiyle yakaladı.

Usalır, “İki, üç sefer kıyıya çıkarttım. Bana kuyruk attı. Elimden kurtuldu. En son denememde iki sefer kafasına vurdum. Biraz sersemleyince kıyıya çıkardım. Yaklaşık 50 kilo vardı. Canavar gibiydi. İki, üç gün orada kaldığı içinde biraz hırçınlaşmıştı. Biraz uğraştırdı” dedi.

Çocukluğundan bu yana balık tuttuğunu belirten Usalır, “Balık deyince buradan atlar Kars’a, Kayseri’ye bile giderim. Bu balık bayağı ağırdı. Gençliğimde olsa balığı tuttuğum gibi dışarı atardım” diye konuştu.

Sitene Ekle
Etiketler
Yorumlar 3 yorum
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Kahramanmaraş'ta yine o kadın bu kez güzellik merkezinde olay çıkardı
Decathlon Kar Montu İle -10 °C Kadar Koruma
Antalya'da vatandaşlar sahile akın ettiler! Görenler cep telefonuna sarıldı
Fatih Terim: Mayıs'ta hem sözüm, hem kontratım bitiyor
İzmir'de korkunç anlar! Sele kapılan kadın böyle kurtarıldı
Maraşlı 2. bölüm fragmanı
Hercai 55. bölüm fragmanı
Mucize Doktor 45. bölüm 2. fragmanı
İzmir'de sağanak yağış nedeniyle caddeler göle döndü
Kocaeli'de evin penceresinden sarkan küçük çocuk ekipleri harekete geçirdi