BIST 1.471
DOLAR 7,39
EURO 8,94
ALTIN 416,44
HABER /  GÜNCEL

Yeşilçam'ın sesi soldu! Ünlü sanatçı hayatını kaybetti

Birçok Yeşilçam filminde seslendirme yapmış olan ve 'Yeşilçam’ın görünmeyen kahramanı olarak' bilinen seslendirme sanatçısı Esen Günay 75 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Abone ol

Yeşilçam'ın usta seslendirme sanatçılarından biri olan olan ve sesi 7’den 70’e herkesin kulağında çınlamış ünlü seslendirme sanatçısı Esen Günay, 75 yaşında hayata gözlerini yumdu.

UZUN SÜREDİR TEDAVİ GÖRÜYORDU: Acı haberi ses sanatçısı Onur Akay, sosyal medyadan duyurdu. Sanatçının ailesinden bilgi alan Akay, usta sanatçının bir yıl önce Alzheimer hastalığına yakalandıktan sonra, İzmir’de akrabalarının yanında kalmaya başladığını, 3 Ağustos tarihinde beyin kanaması geçirerek hastaneye kaldırıldığını ve uzun süredir yoğun bakımda tedavi gördüğünü aktardı.

Akay, ayrıca Esen Günay'ın dün gece saatlerinde vefat ettiğini, cenaze bilgilerinin henüz belli olmadığını ve usta sanatçının son zamanlarda ise etrafında bulunan insanları tanıma sıkıntısı yaşadığını da ifade etti Günay, Yeşilçam’ın görünmeyen kahramanı olarak nitelendiriliyordu.ESEN GÜNAY KİMDİR?: İzmir doğumlu Esen Günay, Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezuniyetinin ardından, 1960 yılında sanat hayatına başlamıştır. 1963 yılında Arena Tiyatrosu’nda çalışan Günay, Zafer Önen’in teşvikiyle seslendirmeye başlamıştır. Türk sinemasında seslendirmediği çok nadir oyuncu olan Günay, ‘Çağrı’ filminde Hz. Zeyd'i oynayan Damien Thomas ve Amerika'nın keşfini anlatan ‘Cennetin Keşfi’ filminde ise Kristof Kolomb gibi yabancı aktörleri de seslendirmiştir. Esen Günay tiyatro oyunculuğu da yapmıştır.

Ünlü oyuncu Erhan Yazıcıoğlu, 2013 yılında katıldığı bir televizyon programında, “Esen Günay bugün hala yaşıyor ama bir kişi adını anmıyor. Neden? 'Altın Portakal'ın bir dilimini beni konuşan şu şahsa adıyorum. Teşekkür ederim kendisine sesiyle beni ön plana çıkardı, beni aktör sınıfına soktu' demek bu kadar mı zor?” ifadelerini kullanmıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tahammül edemiyorlar
Etiyopya'da askeri helikopter düştü 18 asker hayatını kaybetti
Avrupa Birliği'nden Kosova'ya vize serbestisi!
Esad'ın gözünü diktiği İdlib diken üstünde Mehmetçik alarmda
İYİ Parti Yalova İl Başkanı Ayhan Küçük görevinden istifa etti!
Kepçe kulak ameliyatı sonrası hasta neler yapmalıdır?
65 yaş aylığı yeni haber ilk ödeme Eylül'ün kaçı olacak?
Büyükşehir Belediyesi’ne bir ödül de KONGED’ten
Yarın mesai var mı 31 ağustos cuma tatil mi oldu Bakanlık kararı
Fitch'ten Tür Lirası açıklaması
Yorumlar