BIST 1.527
DOLAR 7,29
EURO 8,79
ALTIN 403,94
HABER /  GÜNCEL

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tahammül edemiyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kara Harp Okulu'ndaki mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'yi hedefe oturtanların Türkiye'nin yolunu kendisinin çizmesine tahammül edemedikleri söyledi.

Abone ol

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kara Harp Okulunda Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları Mezuniyet Töreni'nde konuştu.  Erdoğan, "Yolunu kendi çizen Türkiye'ye tahammül edemiyorlar. Büyük ve güçlü Türkiye'nin önünde duramayacaklar. Bize bin kere diz çöktürdüklerini sansalar da bin kere ayağa kalkacağız." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

"Bugün yeniden yapılandırma sonrası harp okullarımızın ilk mezuniyetimizi veriyoruz. Yarın Balıkesir'e giderek astsubaylarımız ve aileleri ile beraber olacağız. 15 Temmuz'un ardından başlayan yeni yapılanma süreci büyük ölçüde tamamlanmış ve harp okullarımız tam kapasiteye ulaşmış olacaktır. Harp okullarımız kapatıldı diye kara propaganda yapıyorlar. Burada olduğu gibi okullarımız devam ediyor. Sadece çağımızda gerek kalmadığı için askeri liseler kapatıldı. Askeri okullar kapatılması bir yana daha da artırılarak hizmetini sürdürüyor. TSK'nın personel ihtiyacını karşılama konusunu tabela ile sınırlı tutarsak kendimizi kandırmış oluruz. Türkiye'nin sürekli darbe ve cunta üreten bir orduya değil, ülkesine hizmet eden bir insan gücüne ihtiyacı vardır. TSK'mızı sadece silahı ile, insan gücü ile değil, aynı zamanda hayata, dünyaya, ülkemize istenilen sorumlu bakış açısına ulaştırma konusunda da kararlıyız. Önümüzdeki dönem çok büyük reformlara imza atılacak bir dönem olacaktır. Milli Savunma Üniversitesi'nden geriye dönüş mümkün değildir. Dekanlarımızın çalışmalarını yakından takip ediyorum."

HER TOPRAKTA ASKERİMİZİN SEVİLDİĞİNİ GÖRÜYORUZ
"Geçtiğimiz günlerde Malazgirt'te, 947 yıl önce kazandığımız zaferi onbinlerce kardeşimizle kutladık. Gönüller fethedilmeden topraklar fethedilemez. Ecdadımızı tarihteki barbar ordulardan farklı kılan insana bakış açısıdır. Bugün Afganistan'dan Kosova'ya, Suriye'den Somali'ye kadar görev yapan askerlerimizin bölge halkının gönlünü kazanıyor olması boşa değildir. Her toprakta askerimizin sevildiğini görürüz. Bizim askerimizin mayası başkadır."

HEVESLERİNİ KURSAKLARINDA BIRAKTIK
"Tarih bize bu coğrafyada yaşamanın bir bedeli olduğunu göstermiştir. Coğrafya kaderdir. Biz de kaderimize rıza göstereceğiz. Burada hayatımızı sürdürmek için elimizden geleni yapacağız. Rüzgarın önünde bir kez savrulursanız nereye savrulacağınızı yalnızca Allah bilir. Anadolu'dan başka gidecek yerimiz olmadığını hiç aklımızdan çıkarmadık. Anadolu'yu Türk'ten, eş değer gördükleri Müslüman'dan temizlemek isteyenlerin heveslerini kursaklarında bıraktık. Gereken kırmızı çizgilerin ülke sınırında değil, daha dışarıda başlaması gerektiğini gördük. Buna göre strateji belirledik. Kanla yoğurduğumuz bu topraklar bizim ilelebet vatanımızdır. Kendimizle birlikte kardeşlerimizin, umudunu bize bağlamışların yanında olacağız.

TAHAMMÜL EDEMİYORLAR
Uzun bir yıldır takip eden, tabi olan Türkiye'ye alıştıkları için yolunu kendi çizen Türkiye'ye tahammül edemiyorlar. Büyük ve güçlü Türkiye'nin önünde duramayacaklar. Bize bin kere diz çöktürdüklerini sansalar da bin kere ayağa kalkacağız. Türkiye 20 yıl öncesine göre daha güçlü, daha müreffeh, daha muktedir olacaktır. Gelecekteki Türkiye daha güçlü, daha müreffeh, daha muktedir olacaktır."

ÖNCEKİ HABERLER
Etiyopya'da askeri helikopter düştü 18 asker hayatını kaybetti
ABD Türkiye, Çin ve Rusya'dan sonra Hindistan'a da...
Esad'ın gözünü diktiği İdlib diken üstünde Mehmetçik alarmda
Merkez Bakası'nda üst düzey istifa!
Kepçe kulak ameliyatı sonrası hasta neler yapmalıdır?
65 yaş aylığı yeni haber ilk ödeme Eylül'ün kaçı olacak?
Büyükşehir Belediyesi’ne bir ödül de KONGED’ten
Yarın mesai var mı 31 ağustos cuma tatil mi oldu Bakanlık kararı
Fitch'ten Tür Lirası açıklaması
31 Ağustos memurlara tatil mi idari tatil açıklaması!
Yorumlar 19 yorum