BIST 4.874
DOLAR 18,63
EURO 19,41
ALTIN 1.051,84
HABER /  GÜNCEL

Yerli tank fabrikalarını nereye kurdunuz?

Saadet lideri Mustafa Kamalak: Reklamlardaki yerli uçak, otomobil ve tank fabrikalarını hangi ilde kurdunuz?

Abone ol

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, AKP reklamlarındaki yerli uçak, yerli otomobil, yerli tank reklamlarının kandırmaca olduğunu söyledi. Kamalak, "Ey AKP, yerli tank ve uçak yaptık diye reklam yapan AKP! Sözde üretim yaptığınız bu fabrikaları nereye kurdunuz?" dedi.

Davutoğlu’nun “Yüzde 100 yerli, dünyada yankı uyandıracak” diye tanıttığı ilk yerli yolcu uçağı, Almanya’nın talep yetersizliği nedeniyle 2002’de üretimden kaldırdığı Dornier markalı uçaklar çıktı. 2011 seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan tarafından seçim malzemesi olarak kullanılan ve dün Başbakan Davutoğlu'nun 7 Haziran seçimleri öncesi tanıtımını yaptığı ‘Yerli uçak’ın Alman malı olduğu ortaya çıktı.

Sadat Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, AK Parti'nin reklamlarındaki Yerli Uçak, Yerli Otomobil, yerli tank ifadelerine Twitter'den sert tepki gösterdi. Kamalak, "Allah aşkına soruyorum? Bu tank ya da uçak fabrikaları hangi ile kuruldu? Bilen, duyan var mı? Yok. Çünkü bunlar milleti kandırmakta usta!" dedi.

İşte Kamalak'ın o tweetleri:

Allah aşkına soruyorum? Bu tank ya da uçak fabrikaları hangi ile kuruldu? Bilen, duyan var mı? Yok. Çünkü bunlar milleti kandırmakta usta!"

O zaman biz sormaz mıyız, ey AKP, yerli tank ve uçak yaptık diye reklam yapan AKP! Sözde üretim yaptığınız bu fabrikaları nereye kurdunuz?

Söyleyemezler! Çünkü yok! Bunları tek yaptıkları, milletimizi kandırmaya çalışmak.

Şimdi AKP'li kardeşlerimiz uçak ve tank fotoğrafları gönderiyorlar. Kardeşlerim, üzerindeki amblemlere değil motoruna bakın motoruna!

Bizim mücadelemiz, hiçbir zaman şahıslarla olmadı, olamazda. Biz zihniyetle mücadele ederiz.

Bizim mücadelemiz bu köhne Avrupa sevdalısı zihniyeti değiştirip yerine kendi aslına, özüne ve tarihine sevdalı bir zihniyet inşa etmektir.

Bu kandırmacada sözde yerli uçak ve tankın sadece motoru değil patenti ve yazılımı da yabancılara ait. Bunu da milletten gizliyorlar.