BIST 4.930
DOLAR 18,84
EURO 20,17
ALTIN 1.130,84
HABER /  GÜNCEL

Akdoğan'dan Demirtaş'a ağır sözler!

Selahattin Demirtaş ve HDP'ye dönük suçlamalarına devam eden Yalçın Akdoğan, HDP'yi darbeci olmakla suçladı.

Abone ol

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Selahattin Demirtaş, Doğan Grubu'nda sunuculardan daha fazla ekranda duruyor. Nedir bu ilişki, nasıl bir ilişkidir? Çarpık bir ilişkidir, kirli bir ittifaktır bu" dedi.

Ankara Oto Sanatkarları Esnaf Odasınca düzenlenen yemeğe katılan Akdoğan, oto sanatkarlarının ekmeklerini alın teriyle kazandıklarını söyledi.

Akdoğan, "Sizler çıraklıktan, kalfalıktan geçtiniz, usta oldunuz yani bu işin en temelinden geliyorsunuz, oto konusunda sizler ustasınız. Bir de Türkiye'de usta var, o da Tayyip Erdoğan" ifadesini kullandı.

Uzun yıllardan beri bürokratik oligarşinin varlığına dikkati çeken Akdoğan, hizmet ve yatırım için mücadele etmeleri gerektiğini anlattı.

Sadece darbecilere, vesayetçilere ve onların sabotajlarına karşı mücadele vermediklerini vurgulayan Akdoğan, hizmet için mücadele etmek zorunda kaldıklarını dile getirdi.

Hazirandaki milletvekili seçimlerine de değinen Akdoğan, seçimlerin Türkiye'nin geleceğini etkileyeceğini kaydetti.

Akdoğan, HDP'nin seçime parti olarak girmesinin bir proje olduğuna işaret ederek, şunları belirtti:

"Diyorlar ki: 'Barajı geçirtirsek AK Parti'den kurtuluruz, AK Parti tek başına iktidar olamaz, Türkiye kaosa gider'. İşte o vesayet odakları var ya, 'Tekrar dizginleri ele alırız' diyor. Bu HDP de o darbeci, vesayetçi anlayışla, bunların varlığına karşı olanlarla, bu sorunu üretenlerle kol kola girdi. O, Çözüm Süreci'nin düşmanları, paralel çeteyle kol kola girdi. Niye? Çünkü Türkiye'de kaos çıkarsa bunlar diyecek ki Batı'ya: 'Bak, benim arkamda bütün Güneydoğu'dan şu kadar oy var, silahlı örgüt var, özerlik ilan ediyorum' diyecek. Hepsinin bir hesabı var."

"NİYE GİDİYORSUN O ZAMAN İMRALI'YA"

Akdoğan, "HDP'nin güçlenmesi, hiçbir zaman demokrasinin güçlenmesi değildir. Bu, terör örgütünün vesayeti altında kukla bir yapıdır, onun uzantısıdır, onun sözünden çıkamaz" görüşünü dile getirdi.

Akdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

"Davul, Selahattin Demirtaş'ın boynunda, tokmak Kandil'in elinde. O, ne derse o oluyor. Bunu görerek hareket etmemiz gerekiyor. Şimdi kıbleyi Nişantaşı'na çevirmişler ya, bir taraftan diyor ya: 'Biz Robin Hood olacağız'. Ya senin neren Robin Hood? Sen oradaki gariban Kürt'ü haraca bağlamışsın, gitmişsin, medya patronlarıyla, sermaye baronlarıyla şu anda aynı çuvala girmişsin, onların ipine sarılmışsın. Bundan Robin Hood olur mu? Sen bir taraftan 'Talimat falan almayız, bu partinin başkanı değil İmralı' diyorsun. Öbür taraftan, niye gidiyorsun o zaman İmralı'ya? Bu, Brütüs. Önce İmralı'ya ihanet edecek, sonra o birlikte yol aldıklarına ihanet edecek. Bu anlayıştan bir şey çıkmaz. 

DEMİRTAŞ-DOĞAN GRUBU İLİŞKİSİ

Selahattin Demirtaş, Doğan Grubu'nda sunuculardan daha fazla ekranda duruyor. Nedir bu ilişki, nasıl bir ilişkidir? Çarpık bir ilişkidir, kirli bir ittifaktır bu."

Akdoğan, AK Parti'nin tek başına güçlü iktidarını kurmasının çok mühim olduğuna dikkati çekerek, bunun Türkiye'nin geleceği için önem taşıdığını ifade etti.

AK Parti'nin vatan toprağındaki her yerde siyaset yaptığını belirten, özellikle Güneydoğu'daki vatandaşlara seslenen Akdoğan, "Bir oyun oynanıyor, HDP bunun figüranı, o senaryoda Çözüm Süreci yok, AK Parti olmazsa kim yapacak bunu?" dedi.