BIST 1.542
DOLAR 7,42
EURO 9,02
ALTIN 441,87
HABER /  POLİTİKA

Yeni parti için harekete geçiliyor mu? Ahmet Takan'dan olay iddia

Yeniçağ yazarı Ahmet Takan, 31 Mart yerel seçimlerinin yeni parti kuracakları da olumsuz yönde etkilediğini belirterek,"Partiyi kursalar bile başta AKP olmak üzere hiçbir yerden milletvekili koparamazlar. Kursalar bile işlevsiz kalırlar." dedi.

Abone ol

Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından Ahmet Davutoğlu, Abdullah Gül ve Ali Babacan gibi isimlerin yeni parti kuracağı iddialarıyla ilgili dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. 

İstanbul ve Ankara'da kesin olmayan sonuçlara göre Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın kazanmasının AK Parti kadar yeni parti kurma çalışmalarına başlayan kesimi de olumsuz etkilediğini söyleyen Takan, şu ifadeleri kullandı;

"Seçimden çok çok önce yeni parti kurma çalışmalarına başlayan o malum çevreler, çıkan sonuca AKP'den daha fazla üzülmüş görünüyorlar. Mansur Yavaş Ankara'yı, Ekrem İmamoğlu İstanbul'u kazanınca demoralize oldular. Bunu da etraflarından gizleyemiyorlar." 

"Hiçbir Partiden Milletvekili Alamazlar"

Ahmet Takan, yeni bir parti kurulsa dahi AK Parti ve diğer partilerden hiçbir milletvekili alamayacakları söylentilerini de köşesine taşıdı. Takan siyaseti çok yakından izleyen bir dostunun kendisine şunları söylediğini dile getirdi;  

"Hem AKP'nin aldığı oy oranı hem de büyükşehirleri kazanan muhalif isimler, yeni particilerin işini zora soktu. Partiyi kursalar bile başta AKP olmak üzere hiçbir yerden milletvekili koparamazlar. Kursalar bile işlevsiz kalırlar. Kurdular diyelim, BBP gibi marjinal pazarlık partisi olmaktan öteye geçemezler"

Ahmet Takan'ın yazısının tamamını buradan okuyabilirsiniz

ÖNCEKİ HABERLER
Westbrook 51 yıldır yapılamayanı yaparak NBA tarihine geçti
Ekrem İmamoğlu Anıtkabir'deki imzasının gerekçesini açıkladı
YSK Başkanı Sadi Güven'den itirazlara ilişkin kritik açıklama!
Ekrem İmamoğlu'na Turgay Güler kazandırdı iddiası sosyal medyayı salladı
MHP'nin itraz ettiği Kars'ta sayım bitti HDP'nin oyu arttı
İmamoğlu, 14 Şubat'ta paylaşmıştı! Düğün videosu sosyal medyaya damga vurdu
FETÖ seçimlere operasyon mu yaptı? Dikkat çeken detaylar
YSK karar aldı İstanbul'da yeni oy sayımı sonuçları fark kapanıyor
Halk TV'den ayrılan Uğur Dündar'dan olay sözler: Eşya muamelesi yapıldı
Mart ayı enflasyon rakamları ne oldu İşte TÜİK'in açıkladığı rakamlar
Yorumlar 10 yorum