HABER /  MEDYA

Halk TV'den ayrılan Uğur Dündar'dan olay sözler: Eşya muamelesi yapıldı

Gazeteci Uğur Dündar, Halk TV'den ayrılmasına ilişkin dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Dündar, "Meslektaşlarıma eşya muamelesi yapıldığını öğrenir öğrenmez bu bağ kopuverdi!" ifadelerini kullandı.

Abone ol

CHP'ye yakınlığı ile bilinen Halk TV'de Lâle Özan Arslan, Semra Topçu, Rahmi Aygün, Barış Yarkadaş, Atakan Gültekin ve Gökhan Demirel'in işlerine son verilince Uğur Dündar da bir açıklama yaparak artık kanalla hiçbir bağı kalmadığını duyurmuştu. Dündar, Sözcü gazetesindeki köşesinde konuyla ilgili dikkat çeken bir yazı daha kaleme aldı. 

"Meslektaşlarıma Eşya Muamelesi Yapıldı"

İşlerine son verilen çalışanların bir eşya gibi kapının önüne bırakıldıklarını ifade eden Uğur Dündar, "Haberi doğrulattıktan sonra, hiç düşünmeden yarım asırlık meslek yaşamımda daha önce de benzerlerini sergilediğim bir davranış yaptım" dedi.

İstifa etmediğini söyleyen Dündar, "Bazıları 'Uğur Dündar Halk TV'den istifa etti' dediler. Bu doğru değil. İstifa için bir kurum/kuruluşla aranızda hukuki bir bağ olması gerekir. Benimki gönül bağıydı. Meslektaşlarıma eşya muamelesi yapıldığını öğrenir öğrenmez bu bağ kopuverdi!" diye de ekledi.

"6 Yıldır Tek Kuruş Almadan Program Yaptığım Halk TV'den Ayrılıyorum"

Uğur Dündar ayrılık haberini Twitter hesabından yaptığı şu açıklama ile duyurmuştu; 

"Halk Televizyonu'nu bugünlere getiren ekipten Lâle Özan Arslan, Semra Topçu, Rahmi Aygün, Barış Yarkadaş, Atakan Gültekin ve Gokhan Demirel'in işlerine son verilmiş! Bu haksızlığa karşı çıkıyor ve 6 yıldır tek kuruş almadan program yaptığım Halk TV'den ayrılıyorum" 

ÖNCEKİ HABERLER
CHP itiraz etmişti! Sandıktan 23 oy farkla yine AK Parti çıktı
Bu hafta Kova burcunun haftası Haftalık burç yorumları Hande Kazanova yorumladı
Buğra Bahadırlı kaç yaşında Billur Kalkavan sevgilisi kimdir mesleği
RTÜK düğmeye bastı! Seçim günü yayın yasağını delen televizyonlar yandı
Beşiktaşlı Dorukhan'a Atletico Madrid talip
Ankara Kuşu kimdir gözaltına alındı Oktay Yaşar Ankara Kuşu mu çıktı
Yorumlar 3 yorum