BIST 2.384
DOLAR 15,97
EURO 16,81
ALTIN 931,67
HABER /  MAGAZİN  /  KÜLTÜR VE SANAT

Yeni haftaya damga vuran filmler

Bu hafta sinemalarda gösterime giren filmleri ve fragmanlarını sizler için derledik... Size sadece seçmesi kaldı

Abone ol

Sinemaseverler bu hafta biri komedi olmak üzere toplam 4 yeni filmle buluşuyor.

Destansı bir aksiyon-macera filmi olan "Pamuk Prenses ve Avcı"nın (Snow White and the Huntsman) yönetmenliğini Rupert Sanders üstlendi.

Gladyatör, Cennetin Krallığı gibi filmlerin yönetmeni Ridley Scott'ın bilim kurgu türündeki yeni filmi "Prometheus"'un başrollerini "Ejderha Dövmeli Kız"daki rolüyle tanınan Noomi Rapace ve Michael Fassbender paylaşıyor.

Eliette Abecassis'in otobiyografik romanından uyarlanan "Aramızda Bebek Var" (Un Heureux Evenement-A Happy Event), Fransız yönetmen Remi Bezançon'un üçüncü uzun metrajlı filmi.

Haftanın son yeni filmi, gerilim ve dram unsurları içeren "Arıza Aşk" (Bellflower).

İŞTE HAFTANIN YENİ FİLMLERİ, KONULARI VE FRAGMANLARI

DİĞER SAYFADA GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

[PAGE]

PAMUK PRENSES VE AVCI

Kötü kalpli kraliçe (Charlize Theron) sonsuz güç için yeryüzünde kendisinden daha güzel olan tek kişiyi, Pamuk Prensesi (Kristen Stewart) ortadan kaldırmak için yetenekli avcıyı (Chris Hemsworth) zorla görevlendirir. Fakat Pamuk Prensesin insanlığı karanlıktan kurtaracak güce ve seçilmişliğe haiz olduğunun farkında değildir. Kendisini öldürmeyen Avcı'dan savaş sanatı eğitimi alan prenses şimdi halkını karanlıktan kurtarmak için mücadele eder.

Alice Harikalar Diyarında filminin yapımcısı Joe Roth'un da yapımcıları arasında yer aldığı film Pamuk Prenses masalını fantastik bir boyuta taşıyor. Ödüllü reklam filmi yönetmeni Rupert Sanders'ın ilk sinema filmi olan yapımın senaryosunda ise Hossein Amini ve Evan Daugherty'nin imzası var.

PROMETHUS FİLMİNİN FRAGMANI DİĞER SAYFADA

[PAGE]

PROMETHUS

Tekrar bilim-kurgu türüne dönüş yapan kült yönetmen Ridley Scott'ın önderliğinde Alien'ın köklerine yapılan bu yolculuk, hayatın başlangıcına dair araştırma yürüten bir ekibin evrenin en karanlık noktasında yaşadıkları maceralara odaklanıyor. Ekibin insanoğlunun geleceğini korumak adına girdiği bu savaş, her şeyin sonu olabilir...

Çekimleri gizlilik içinde yürütülen filmin orijinal hikâyesi Jon Spaihts tarafından yazıldı ve daha sonra Lost'un yaratıcısı Damon Lindelof'un elinden geçti. Kadrosuyla göz dolduran Prometheus'un Alien efsanesiyle aynı DNA'yı taşıdığını, fakat seriden tamamen bağımsız olduğunu belirtelim...


ARAMIZDA BEBEK VAR FİLMİNİN FRAGMANI DİĞER SAYFADA

[PAGE]ARAMIZDA BEBEK VAR

Barbara ve Nicolas beraber çok mutlu olan ve çocuk yapmaya kadar veren bir çifttir. Anne olmak daha çok Barbara'nın fikri olsa da baba olmanın heyecanı Nicolas'ı da sarar. Barbara hamileliği süresince bedenen ve ruhen bir çok değişim yaşayacak, bebek sahibi olamanın çift üzerindeki etkisi doğumdan sonra daha çok hissedilecektir...

Aşk, bağlılık, annelik, fedakarlık üstüne bir film olan Aramızda Bebek Var/A Happy Event, Louise Bourgoin ve Pio Marmaï'yi başrollere taşıyor. Eliette Abecassis'in romanından yönetmen Rémi Bezançon ve Vanessa Portal tarafından uyarlanmış duygu yüklü bir dram. Toronto Film Festivali'nde de gösterilen yapım iki insan arasındaki yoğun bir beraberliğin kişileri nasıl ve nereye kadar değiştirebileceğini sorgulayan bir öykü.

ARIZA AŞK FİLMİN FRAGMANI DİĞER SAYFADA

[PAGE]

ARIZA AŞK

Woodraw ve Aiden, günlerinin büyük bölümünü ateşli silahlarla ‘oynayarak’ geçiren iki sıkı dosttur. İkisi de yakın zamanda kıyametin kopacağına inanarak hayali çeteleri ‘Mother Medusa'nın da önündeki engellerin kalkacağına inanırlar. Fakat Woodraw bir anda karizmatik sarışın Milly'ye aşık olunca bu sıra dışı maceranın da yönü değişecektir…

2011’de Sundance, Fantasia, Sitges Film Festivalleri gibi festivalleri gezen yapım aşk, sevgi, nefret, ihanet kavramları çerçevesinde gezen fantastik bir film. Yönetmenliğini Evan Glodell’in üstlendiği film ülkemizde !f 2012’nin Hit Filmler kuşağında da gösterilmişti.

HAFTANIN DİĞER FİLMLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

[PAGE]

SİYAH GİYEN ADAMLAR

Barry Sonnenfeld'in yönettiği filmin başrollerini Will Smith, Tommy Lee Jones, Josh Brolin, Jemaine Clement, Michael Stuhlbarg ve Emma Thompson paylaşıyor.

Filmde, Ajan K (Tommy Lee Jones) 1969 yılında, zamanda geriye giden bir uzaylı tarafından öldürülür ve dünya bir tehlikenin içine atılır. Bu durumda Ajan J'nin (Will Smith) zamanda geriye yolculuk yaparak, cinayetin öncesine geri dönmesi ve Ajan K'nın genç hali (Josh Brolin) ile onu, dünyayı ve insanlığı kurtarmak için çalışması gerekmektedir.

EDEPSİZ KIZ FİLMİNİN FRAGMANI DİĞER SAYFADA TIKLAYIN

[PAGE]EDEPSİZ KIZ

Juno Temple, Milla Jovovich, William H. Macy, Mary Steenburgen'in rol aldığı filmde aykırı tavırlarıyla okuduğu lisenin ''edepsiz kızı'' olarak yaftalanan Danielle, uyumsuz öğrencilerin bulunduğu sınıfta özel eğitime mahkum edilir.

Filmde, utangaç, eşcinsel eğilimli ve hiçbir arkadaşı olmayan Clarke ile Danielle, bir ev ödevinde bir araya gelir. Clarke ve Danielle, ödev için bir çocuğu temsil eden, Joan adını verdikleri bir ''un paketi''nin isteksiz ve bir o kadar da tuhaf anne babası olurlar. Bu sıradışı aile, asla oldukları gibi görünmelerine izin vermeyen küçük kasabadan kaçarak, Kaliforniya'ya doğru yola koyulur.

KAN VE AŞK FİLMİNİN FRAGMANI DİĞER SAYFADA TIKLAYIN

[PAGE]

Rade Serbedzija, Zana Marjanovic, Goran Kostic, Branko Djuric'in rol aldığı film, Boşnakça ve İngilizce olarak iki kez çekilen filmin konusu şöyle:

''Sırp milisi Danijel ve Müslüman bir ressam olan Ajla çatışmalar başlamadan önce beraberlerdir. Ancak şiddet dalgasının ülkeyi yutarak yok etmesiyle ilişkileri değişir. Aylar sonra Danijel babası Nebojsa Vukojevich'in kumandasındaki Sırp milis güçlerinde bir subaydır. Danijel ve Ajla'nın yolları, Danijel'in komutasındaki milislerin Ajla, kız kardeşi Lejla ve Lejla'nın bebeğinin birlikte yaşadıkları daireyi basıp onları esir aldıklarında tekrar kesişir.''

''Kan ve Aşk'', savaşın kişiler üzerinde yarattığı duygusal, ahlaki ve fiziksel yüklerin yanı sıra, ayrılıklar yüzünden parçalanan bir toplumda arabuluculuk yapmaya isteksiz politik iradenin sebep olduğu acıları da resmediyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Lahmacunun adı Ermeni pizzası oldu
Lahmacunun adı Ermeni pizzası oldu
İran'dan Türkiye'yi vururuz tehdidi!
İran'dan Türkiye'yi vururuz tehdidi!
Mısır'da Mübarek isyanı büyüyor
Mısır'da Mübarek isyanı büyüyor
Başkana korsan taksi şoku
Başkana korsan taksi şoku
Ve beklenen yaz nihayet geldi
Ve beklenen yaz nihayet geldi
Çamlıca'ya bu caminin benzeri yapılacak
Çamlıca'ya bu caminin benzeri yapılacak
Erdoğan'dan Diyarbakır mesajları
Erdoğan'dan Diyarbakır mesajları
İzmir'de üç ayrı noktada patlama
İzmir'de üç ayrı noktada patlama
Chavez 1,5 ay sonra ortaya çıktı
Chavez 1,5 ay sonra ortaya çıktı
Topyekûn savaş yaklaşıyor
Topyekûn savaş yaklaşıyor