BIST 8.009
DOLAR 28,91
EURO 31,77
ALTIN 1.902,66
HABER /  GÜNCEL

Yeni Adalet Bakanı kim Bekir Bozdağ nereli?

Yeni kabine açıklandı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ kabinedeki koltuğunu yine kaptırmadı. Peki Bekir Bozdağ kimdir ve aslen nerelidir?

Abone ol

Yeni kabine ve yeni bakanlar kurulu listesi bugün Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından Cumhurbaşkanı suldu. Yeni Adalet Bakanı kim olacak sorusunun Bekir Bozdağ oldu. Peki Bekir Bozdağ kimdir ve nerelidir?

Günlerdir beklenen yeni kabineyi Ahmet Davutoğlu saat 11.50'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sundu. 13.15'te görüşmeden yeni bakanlara onay almış şekilde çıkan Ahmet Davutoğlu 64. hükümeti açıkladı.

BERAT ALBAYRAK NE BAKANI OLDU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı ile evli olan Berat Albayrak da kabinede yer aldı. Berat Albayrak Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı yapıldı. Daha önce bu görevde Taner Yıldız yer alıyordu.

YENİ ADALET BAKANI BEKİR BOZDAĞ KİMDİR?

Yeni Adalet Bakanı olan Bekir Bozdağ, aslen Yozgatlı. 1 Nisan 1965'te Yozgat Akdağmadeni'nde doğan Bekir Bozdağ'ın babasının ismi Mehmet Duran , annesinin adı ise Nuriye.

Asıl mesleği avukatlık olan Bekir Bozdağ Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. Yüksek lisansını Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dinler Tarihi Anabilim Dalında tamamlayan Bekir Bozdağ, Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Yıllarca serbest avukat olarak çalışan Bekir Bozdağ 22 ve 23. Dönemde Yozgat Milletvekili seçildi. 61. Hükümette Başbakan Yardımcılığı görevini üstlenen Bekir Bozdağ orta düzeyde İngilizce ve Arapça biliyor. Bekir Bozdağ evli ve 3 çocuk babası.