HABER /  GÜNCEL

Yargıtay, FETÖ'nün suikast timine verilen cezayı onadı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast girişimi davasında Yargıtay, FETÖ'nün suikast timine verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezalarını onadı.

Yargıtay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast girişimi davasında, FETÖ'nün suikast timine verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezalarını onadı.

Eski Başyaver'e verilen hapis cezası az bulundu

Öte yandan Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Erdoğan'a suikast girişimi davasında, Eski Başyaver Ali Yazıcı'ya "suça yardım"dan verilen hapis cezasını az buldu.

Suikast timi davası

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe teşebbüsü sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve iki polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin dava, 4 Ekim'de karara bağlanmıştı.

Muğla Adliyesindeki fiziki yetersizlik nedeniyle Muğla Ticaret ve Sanayi Odasındaki salonda 20 Şubat'tan bu yana görülen davada, Özel Kuvvetler, Sualtı Taarruz (SAT) ve Muharebe Arama Kurtarma (MAK) ekiplerinden oluşan suikast timi, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı. 
Sanıklardan 31'ine 4'er ve 3'üne birer kez ağırlaştırılmış müebbet, birine 4, birine 3, 4'üne ise birer defa müebbet hapis cezası veren Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, bir sanığı 18 yıl, başka bir sanığı da 15 yıl hapis cezasına mahkum etmişti.

Heyet, davanın bir numaralı sanığı FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile firari eski yüzbaşı Burkay Karatepe, olaydan 13 ay sonra yakalanan eski yarbay Özcan Karacan ve Çiğli 2. Ana Jet Üssü Komutanı eski albay Ramazan Elmas'ın dosyasının ayrılmasını kararlaştırmıştı.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
MHRS erken randevu alma 2019 sistemi TC ile giriş
Gelinim Mutfakta'da kim elendi birinci olan üç gelin arasında kura çekildi
Samet Aybaba: Yabancı sayısı serbest ama kriterli olmalı
Casper'ın ismi bile belli olmayan modeli metroda görüntülendi
YDS sınavı ne zaman 2019 YDS sınav yeri sorgulama
Levent Uysal kimdir aslen nereli Doğa Koleji yeni sahibi hayatı
Yorumlar 2 yorum