BIST 1.061
DOLAR 7,29
EURO 8,53
ALTIN 477,15
HABER /  GÜNCEL

Yalova'da toplu taziye ziyaretleri yasaklandı

YALOVA'da koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu taziye ziyaretleri yasaklandı. Alınan tedbirlere uymayanlara idari para cezası verilecek.

Abone ol

Yalova İl Pandemi Kurulu, bugün Vali Muammer Erol başkanlığında toplandı. Toplantıda, Yalova genelinde toplu taziye ziyaretlerinin yasaklanmasına karar verildi. Düğün, nişan ve toplu merasimlerde de koronavirüs tedbirlerine uyulması uyarısında bulunuldu.

Valilikten yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Kurban Bayramı süresince bayramlaşma, düğün, nişan ve benzeri merasimler ile sosyal faaliyetler sırasında sosyal mesafe, maske kullanımı ve el yıkama kuralına uyulmalı. Salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, güvenli mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda, virüsün bulaşımını ve yayılımını engellemek amacıyla toplu taziye ziyaretlerinin yasaklanmasına karar verilmiştir. Alınan tedbirlere uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun ilgili maddesi gereğince idari para cezası verilmesi, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin de gerekli adli işlemlerin başlatılması kararlaştırılmıştır." denildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Antalya bayram namazı saati kaçta kılınır Diyanet
Bayram namazı Adana'da kaçta kılınacak? Adana bayram namazı saati
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan Kurban Bayramı mesajı
İzmir'de iki yerde yangın çıktı! Biri PETKİM rafinerisinin hemen yanında
Bayram namazı Afyon'da kaçta kılınacak? Afyon bayram namazı saati
Anaokulu uyum günleri ne zaman başlıyor MEB 2020-2021 takvimi
Yorumlar