HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Xiaomi 2018 yılında ulaşılması zor bir rekora imza attı

Geçtiğimiz yıl Türkiye'de iki mağaza açarak Türk kullanıcılarını da bir hayli mutlu eden Xiaomi, 2018 yılında kazancını iki katına çıkarmayı başardı.

Apple ve Samsung'a rakip olarak gösterilen Çinli teknoloji devi Xiaomi, kullanıcıların en sevdiği markalardan bir tanesi konumunda. Son yıllarda tanıttığı teknolojik aletlerle milyonlarca kullanıcıya ulaşan Xiaomi, 2018 yılına dair mali bilançosunu açıkladı.

Yayınlanan rapora göre Xiaomi’nin uluslararası pazarlarda elde ettiği gelir yüzde 118,1 artarken, toplam hasılatı ise yüzde 56,2 yükseliş gösterdi.

Öte yandan Xiaomi, 2018 yılında 26 milyar dolar gelir elde etti.

Samsung çok kazandı ama değer kaybetti
Samsung geçtiğimiz yıl vergi öncesi 53,5 milyar dolar kazanmıştı; ancak Güney Koreli şirketin gelirleri 2017 yılına göre yüzde 2 azalmıştı. Xiaomi’nin büyüme rakamları hala rakipleriyle aynı çizgide olmasa da, artış oranı bakımından oldukça etkileyici görünüyor.

Şu ana kadar 118,7 milyon cihaz satan Xiaomi, IoT, yaşam tarzı ürünleri ve akıllı TV'ler de dahil olmak üzere diğer bölümlerde önemli bir büyüme kaydetmiş durumda.

Mayın ayında yeni model

2019’da daha fazla ülkede faaliyet göstermeyi planlayan şirket, ilk 5G cihazı Xiaomi Mi MIX 3 5G’yi de mayıs ayında müşterilerine sunmaya hazırlanıyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Nevruz nedir 2019 ne zaman nevruz ile ilgili yeni sözler
Şenol Güneş'ten Arnavutluk maçına sürpriz 11
İYİ Parti hesabından paylaşılan klip olay oldu! Alışılmışın dışında
21 Mart'ta neler oluyor Ekinoks ne demek Nevruz bağlantısı
Gülnaz Terme kimdir eşi İdris Yumak ile aralarındaki boy farkı kaç?
28 Ekim öğleden sonra okul yok mu Resmi tatil kararnamesi
Yorumlar