BIST 10.471
DOLAR 32,77
EURO 35,09
ALTIN 2.457,99
HABER /  GÜNCEL  /  OTOMOBİL

Volkswagen'den yeni hamle

Volkswagen egzoz manipülasyonunda bir çıkış yolu bulunduğunu ve hatalı dizel motorların modernizasyonunu başarabileceklerini duyurdu.

Abone ol

Volkswagen holdinginin Yönetim Kurulu Başkanı Matthias Müller egzoz manipülasyonundan kaynaklanan maddi zararın altından kalkabileceklerini ve hemen bütün dizel motorları için teknik çözüm bulduklarını açıkladı.

Müller holding merkezinin bulunduğu Wolfsburg’da yaklaşık 1000 yöneticiye hitaben yaptığı konuşmada Avrupa’daki dizel motorlu araçlar için bulunan çözümün onaylandığını ve motorlardaki modernizasyonun ‘teknik, yapılabilirlik ve mali bakımlardan’ üstesinden gelinebileceğini söyledi.

DW'nin haberine göre, Avrupa’nın en büyük motorlu araç imalatçısı olan Alman Volkswagen şirketi, Eylül ayında, dizel motorlu 11 milyon araçta azot oksit emisyonunu düşük gösteren bilgisayar programı kullanıldığını itiraf etmek zorunda kalmış, Kasım ayı başlarında da 800.000 Volkswagen’in iklime zarar veren karbondioksit emisyonunun deklare edilenden yüksek olduğunu duyurmuştu.