BIST 4.581
DOLAR 19,97
EURO 21,38
ALTIN 1.249,93
HABER /  DÜNYA

Vladimir Putin'in gayrimeşru kızı olduğu iddia edilen Luiza Rozova ilk kez konuştu

RUSYA Devlet Başkanı Putin'in, 2000'lerin başında birlikte olduğu kadından gayrimeşru bir kız çocuğu olduğu iddialarından sonra 17 yaşındaki genç kız, ilk kez demeç verdi.

Abone ol

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, 1990'ların sonu ve 2000'lerin başında birlikte olduğu Svetlana Krivonogikh'ten kız çocuğu olduğu iddiası, Rus medyasında iyice dillendirilmeye başlandı. Kısa bir süre birlikte olan ve 2000'lerin başında ayrılan çiftin şu an 17 yaşında bir kız çocuğu olduğu ve Putin'in bunu sır gibi sakladığı iddia edilirken, gündeme bomba gibi düşen Luiza Rozova konuyla ilgili ilk kez konuştu.

"Elizaveta Krivonogikh" olarak da bilinen ve son günlerde Rusya'nın birinci gündem maddesi olan 17 yaşındaki genç, son dönemin popüler uygulamalarından Clubhouse'ta açıklamalarda bulundu.

"Çok memnunum"
Putin'in kızı olduğuna dair gelen bir soruya kaçamak yanıtlar veren Luiza, "Benim hayatım çok durgun ve bir anda böyle gündeme geldiğim için çok memnunum. İnsanlar sosyal medyada benim hesabıma gelmeye başladılar." dedi.

"Söylentileri umursamıyorum"
Genç kadın, "Ben kendimi popülerleştirmeye çalışmıyorum. Çok iyi hissediyorum ve hayat devam ediyor, bu söylentileri umursamıyorum." dedi.

Putin'in kızı olduğuna dair iddiaların çıkmasıyla birlikte Luiza'nın hesabına, yaklaşık 96 bin 400 yeni takipçi gelmişti.

Rus basınına göre Putin ile Krivonogikh'in ilişkileri 90'lı yılların sonunda başladı. O dönem St. Petersburg'ta yaşayan Krivonogikh, üniversite eğitimi sırasında bir yandan da temizlik işinde çalışıyordu. Lyudmila Putina ile evli olan Putin ise Rusya Federal Güvenlik Servisi'nin (FSB) başında bulunuyordu.

Putin'in yasak aşkı gayrimenkul zengini
İkilinin ilişkisinin nasıl başlayıp bittiği bilinmese de 2003 yılında dünyaya gelen Yelizaveta Vladimirovna Krivonogikh'ten sonra yollarının ayrıldığı düşünülüyor. İlerleyen yıllarda bir milyonere dönüşen Krivonogikh, Soçi, St. Petersburg ve Moskova'daki gayrimenkulleri, Rossiya Bank'taki hisseleri ve 11 milyon dolarlık servetiyle dikkat çekiyor.

Peskov yalanladı
Konuyla ilgili soru yöneltilen Kremlin Sözcüsü Peskov, iddiaları yalanlamayı seçti. Peskov, "Bu isimle ilgili daha önce de sorular oldu. Ancak onu hiç duymadım ve bu konuda hiçbir şey bilmiyorum." dedi.