BIST 1.467
DOLAR 7,41
EURO 8,98
ALTIN 437,56
HABER /  POLİTİKA

Veysel Eroğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na: Yanındakilere soracağına Google'a baksın

Eski Orman ve Su İşleri Bakanı ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Hatay'da baraj olmadığı iddiasına tepki gösterdi. Barajların bulunduğu haritayı gösteren Eroğlu, "İsteyen basın mensuplarımızı Hatay'a götürebiliriz." dedi.

Abone ol

Eski Orman ve Su İşleri Bakanı ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, partisinin Afyonkarahisar İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Hatay'da baraj olmadığı yönünde açıklamalarına yanıt verdi.

Hatay'da bulunan 6 barajın yeri ve fotoğraflarını, internetten gazetecilere gösteren Eroğlu, Kılıçdaroğlu'nun bu konuda yanlış bilgilendirildiğini söyledi. Eroğlu, 6 barajın da kendi bakanlığı döneminde inşa edildiğini, Hatay'ın memba kalitesinde suyunun bu barajlardan sağladığını anlattı.

Kılıçdaroğlu'nun, Hatay'daki mitingde söylediği "Saraydan birisi gelmiş" sözü ile de kimi kastettiğini bilmediğini belirten Eroğlu, şöyle konuştu:

"Kılıçdaroğlu Hatay'da konuşma yapıyor. Diyor ki 'Buraya saraydan birisi gelmiş'. Ama kimi kastediyor bilemiyorum. 'Saray yok bizde, milletin evi var'. Senin danışmanın bu işte. Ben de bütün Hatay milletvekilleri için sosyal medyadan paylaştım, 'Hatay'da şu kadar baraj var' diye. Reyhanlı Barajı da yeni bitti. Antakya'nın suyu Büyük Karaçay Barajı'ndan temin ediliyor. İsteyenlere bu konuda bilgi notu iletebilirim. İsteyen basın mensuplarımızı Hatay'a götürebiliriz. Sayın Kılıçdaroğlu için barajların bulunduğu yeri gösteren haritayı da koydum. Kılıçdaroğlu'nun bunları söylemesi, bildiğinden değil."

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Eroğlu, "Suyu içmese bile yüzünü yıkamıştır. Sayın Kılıçdaroğlu Google'a baksın. Sanırım bakmasını bilmiyor. Yanındakilere soracağına Google'a baksın." dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Venezula'nın muhalif lideri Juan Guiado'ya kötü haber danışmanı gözaltında
Decathlon Kar Montu İle -10 °C Kadar Koruma
Nursultan Nazarbayev ömür boyu Kazakistan lideri olmaya devam edecek
İrfan Can Milli Takım kadrosundan çıkarıldı
TOKİ İstanbul 2019 projeleri neler hangi ilçelerde?
Kameni fena patladı: Paramı almadan gönderemezsin
A Milli Futbol Takımı Tiran'da
Süleyman Soylu açıkladı başka illere de sıçrayacak birçok bilgiler ele geçirdik
Binali Yıldırım: Siz Türkiye'yi taşıyan bir ilçesiniz...
2019 kandil tarihler ne zaman 2 Nisan ne kandili var?
Yorumlar 2 yorum