BIST 1.106
DOLAR 7,24
EURO 8,54
ALTIN 462,62
HABER /  DÜNYA

Venezula'nın muhalif lideri Juan Guiado'ya kötü haber danışmanı gözaltında

VENEZULEA'nın muhalif lideri Juan Guaido'nun danışmanı gözaltına alındı. Guaido sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Abone ol

VENEZUELA'da kendini devlet başkanı olara ilan eden Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'ya kötü haber bu sabah geldi. İstihbarat görevlileri Juan Guaido'nun danışmanı ve muhalefetten bir vekilin evine baskın yaparak, danışmanı gözaltına aldı.

Guaido'nun sözcüsü, yaptığı açıklamada danışman Roberto Marrero ve muhalefet partisi milletvekili Sergio Vergara'nın gözaltına alındığını duyurdu. Vekil Vergara daha sonra yaptığı açıklamada sabah saatlerinde evinin basıldığını ama kendisinin serbest olduğunu açıkladı. Ancak Vergara, Marrero'nun gözaltına alındığını teyit etti.

Twitter üzerinden kamuoyuna seslenen Guaido, "Sabah 2.24'ten beri istihbarat görevlileri Parti Vekili Sergio Vergara ve başdanışmanım Avukat Roberto Marrero'nun evlerini sarmış durumda. Kendileri şu anda rehin tutuluyor." dedi.

Halkı sokağa davet etmişti
Öte yandan Ulusal Meclis (AN) Başkanı Juan Guiado, 16 Mart'ta halkı sokak eylemleri yapmaya davet etmişti.

AN tarafından yapılan basın açıklamasında, "barışçıl, disiplinli ve organize" bir şekilde "devlet başkanlığı gaspının bitirilmesi için", 16.00 - 18.00 saatleri arasında Venezuelalılardan otobüs durakları ve trafik ışıklarında toplanarak araç akışını durdurmaları çağrısı yapıldı.

23 Ocak'ta başkent Karakas'ta düzenlenen mitingde kendini geçici devlet başkanı ilan eden Juan Guaido, daha adil seçimlerin düzenlenmesi için çalışacağını söylemiş ve ABD'nin yanı sıra Avrupa Birliği ve çok sayıda Latin Amerika ülkesinin desteğini almıştı.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Venezuela'da halk yine sokaklara döküldü krizin adı bu kez Miraflores Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Nursultan Nazarbayev ömür boyu Kazakistan lideri olmaya devam edecek
Yeni milli İHA Anka-Aksungur görenleri kıskandırıyor
TOKİ İstanbul 2019 projeleri neler hangi ilçelerde?
İrfan Can Milli Takım kadrosundan çıkarıldı
 İngiltere'de camilere balyozlu saldırı!
Göksel bikinili halini paylaştı silmesi için yorum atan bile oldu!
Yorumlar