BIST 9.722
DOLAR 32,56
EURO 34,87
ALTIN 2.428,85
HABER /  GÜNCEL

Vatanı Aleviler mi alıyor?

Vatan Gazetesi'ni Aydın Doğan almıştı. Yine mi el değiştiriyor.

Abone ol

Alevi cemaati uzun süredir medyada etkin olmanın yollarını arıyordu. En sonunda klip yayınlayan yerel formatlı televizyonlarla bunu başaramayacaklarını anlayıp ellerini ceplerine attılar. Ancak ortaya ulusal yayın yapan etkin bir televizyon kanalını satın alacak kadar para konamadığı için şimdilik büyük sayılabilecek bir gazetenin peşine düştüler. Bu gazete; Vatan'dan başkası değil.

EL SIKIŞILDI

Bu girişimin başında ülkenin en büyük suni deri ithalatçılarından biri var. Söylenene göre ünlü bir işadamı da ona destek veriyor. Aslında anlaşma sağlandı gibi. Aydın Doğan ile de el sıkışan grup, bundan sonra Vatan Gazetesi'ni almalarının önünde hiçbir engel kalmadığı görüşünde. Yine de imzaların atılmasını beklemek lazım. Gelen haberlere bakılırsa gazeteyi alacak olan işadamı, birkaç isim dışında tüm yazarları değiştirmeyi planlıyor. Bu noktada ona danışmanlık yapan önemli bir isim var. Alevi kökenli bir milletvekili bu!

ZAFER MUTLU MİLLİYET'E GİDECEK

Zafer Mutlu'nun yeni patronlarla çalışmak yerine Milliyet'e gidebileceği konuşuluyor. Son detayların konuşulacağı akşam yemeği bu hafta gerçekleşecek. Yani neyin ne olacağı üç beş güne kalmaz belli olur.

Kaynak: Medyaradar