BIST 8.305
DOLAR 27,21
EURO 28,83
ALTIN 1.676,21
HABER /  GÜNCEL

Unutulmaz filmin oyuncuları Kadıköy'de

Kadıköy Belediyesi Sanat Kütüphanesi önemli bir etkinliğe daha ev sahipliği yapıyor...

Abone ol

Kadıköy Belediyesi Sanat Kütüphanesi önemli bir etkinliğe daha ev sahipliği yapıyor. Türk Sinemamızın unutulmayan filmlerinden "Muhsin Bey" filmi, Sanatçıları Şener Şen, Uğur Yücel, Osman Cavcı, yönetmen Yavuz Turgul ve filmin müziklerini yapan Atilla Özdemiroğlu ile yapımcı Abdurrahman Keskiner'i Kadıköylülerle buluştuyor.

Yavuz Turgul'un 1987 yılında hem yazdığı hem de yönettiği Muhsin Bey filmi, gelmiş geçmiş en iyi 10 Türk filmi arasında gösteriliyor. Başrolleri Şener Şen ve Uğur Yücel paylaştığı filmde, eski bir müzik yapımcısı olan Muhsin Bey ile şöhret olmak isteyen saf delikanlı Ali Nazik arasındaki olayları konu ediliyordu. Ulusal ve uluslar arası bir çok festivalde ödüller alan film sırasında başrolleri paylaşan Şener Şen ve Sermin Hürmeriç filmdeki beraberliklerini gerçek hayatta da nikah masasına taşımışlardı.

Kadıköy Belediyesi, bu muhteşem filme emek veren oyuncular ve filmin yaratıcılarını yıllar sonra Kadıköy de bir araya getiriyor. Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi'nde filmin özel gösterimi ve sonrasında moderatörlüğünü sinema eleştirmeni ,SİYAD Başkanı Tunca Arslan'ın yapılacağı söyleşi programına Yönetmen Yavuz Turgul, oyuncular Şener Şen, Uğur Yücel, Osman Cavcı ile filmin müziklerini yapan Atilla Özdemiroğlu, filmin yapımcısı Abdurrahman Keskiner katılıyor.

Söyleşi 3 Aralık'ta saat 14.00'de Cadde Bostan Kültür Merkezi Büyük Salon'da gerçekleştirilecek. Söyleşi, ücretsiz olarak izlenebilecek.

FİLMİN ALDIĞI ÖDÜLLER

 1. 36. San Sebastian Film Festivali, Jüri Özel Ödülü, 1988
2. 7. Uluslar arası Sinema Günleri, Jüri Özel Ödülü
3. Kültür Bakanlığı Başarı Ödülü, 1987
4. 24. Antalya Film Festivali, En İyi Senaryo Ödülü, 1987
5. 24. Antalya Film Festivali, En İyi Film Ödülü, 1987
6. 24. Antalya Film Festivali, En İyi Oyuncu Ödülü, 1987
7. 24. Antalya Film Festivali, En İyi Yardımcı Oyuncu Ödülü, 1987
8. İstanbul Film Festivali, Jüri Özel Ödülü

ekran-resmi-2011-12-01,-10.41.06-am.png