BIST 11.173
DOLAR 32,90
EURO 35,87
ALTIN 2.535,10
HABER /  GÜNCEL

Ünlü sanatçı Türkiye'den özür diledi

"Daha tehlikeli bir ülke görmemiştim" diyerek Türkiye'deki konser takvimini iptal eden dünyaca ünlü sanatçı Joan Baez, gelen tepkiler üzerine özür diledi.

Abone ol

15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimi sonrası, "Daha tehlikeli bir ülke görmemiştim" diyerek Türkiye'deki konser takvimini iptal eden dünyaca ünlü sanatçı Joan Baez, gelen tepkiler üzerine özür diledi.

Joan Baez, 12 Ağustos'ta İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda vereceği konseri iptal etmişti.

Açıklamasına, "Kamuoyuna ve Türkiye'de çok sevdiğim arkadaşlarıma" diye başlayan Baez, "Türkiye'deki konserlerimi iptal ettiğim açıklamaya gelen tepkileri gördükten sonra, sözlerim nedeniyle üzülen, sinirlenen, hakarete uğramış hisseden veya kafası karışan herkesten özür dilerim" ifadelerini kullandı.

Baez'in açıklaması şöyle devam etti:

"Bu ifadeler, Türkiye'de olan bitenleri televizyondan takip ederkenki hislerimi yansıtıyor. Sözlerim çok düşünülmüş, diplomatik ifadeler değildi. Açıkça anladım ki, bazı gözlemlerimi kendime saklayabilirmişim.

Konserlerimi iptal etme kararı, alması çok zor ve acı bir karardı, bu yüzden geç karar verebildim. Orada olmayı çok istiyordum ve müzisyenlerim olmadan konser verebilsem kesinlikle gelirdim.