BIST 11.156
DOLAR 33,04
EURO 35,94
ALTIN 2.551,00
HABER /  SPOR

Ulusoy cephesinde ÖFKE

Futbolda seçim kararının alınması, Ulusoy'u destekleyenlerin tepkisine yol açtı

Abone ol

Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu'nda FIFA'nın 30 Nisan'a kadar ana statünüzü değiştirin ve Mayıs'ın ilk haftasında genel kurulu toplayın önerisine rağmen delegelerin isteği ve kapalı oylama sonucu 14 Şubat'ta seçim kararı alınmasından sonra Ulusoy yönetimi ve yandaşları uygulanan kongre ve alınan kararlara ateş püskürdü.

Kongre sonrası Ulusoy'u destekleyen delegeler genel kurulun işleyişine şerh koyup, divan başkanlığına dilekçe verdiler.

Meclis'in yaptığı yasaları genel kurulun değiştiremeyeceğini ileri süren delegeler, "Kanunu genel kurul delegeleri nasıl değiştirir. Oldu bittiye gelip gündemden çıkarttık diyemezsiniz. Bu kanunun meclise gidip yeniden değişmesi gerekiyor. Ayrıca Olağanüstü genel kurullarda gündeme madde eklenemez. Kanundan maddeyi çıkarttık, gündeme yeni madde ekledik demek hukuka karşı gelmektir. Tutanakları aldıktan sonra bu konuda dava hakkımızı kullanacağız" dediler.

Futbol Federasyonu yönetim kurulu, ise genel kurul sonrası akşam ankara'daki merkezinde yaptığı toplantıda istifa etmenin sözkonusu olmadığı kararını aldı. Yönetimin "Eğer hukuki bir engel çıkmaz ise 14 Şubat'a kadar federasyondaki görevimizi sürdürürüz" dediği öğrenildi.

Arıboğan'a büyük tepki

Yönetimin ayrıca olağanüstü kongrede taraf olan ve 2 haftalık izni devam eden Genel Sekreter Lütfü Arıboğan'ın gereğini yaparak istifasını beklediği de duyuldu.

Sözkonusu olağanüstü kongreye açılan dava sonucu tedbir konulması halinde futbol federasyonu yönetimi, FIFA'nın istediği çalışma grubunun zaten hazır olan çalışmalarını daha önce ilan edilen 27 Şubat'ta delegelerin oylarına sunacağını da belirtti.